Fon mantar ayaklarında. En etkili

Etkili bir şekilde kurtulmak mantar stop ve ayak parmakları arasında seçmek önemlidir doğru bir tedavi aracı. Onlar yardımcı tedavi enfeksiyon hızlı bir şekilde ve sonsuza kadar. Bunun için az gidin bir eczaneye ve satın almak için en pahalı ya da çok-lanse mal. Çünkü, satın alınacak araç, mantar ayakları üzerinde en uygun için onun durumu.

Bu yüzden önce tedavi edilebilir bir hastalıktır, mutlaka bir doktor ziyaret, varlığını doğrulamak için mantar ve bunu öğrenmek türü. Ve sonra, alınan bilgilere göre, tam olarak hangi belirlemek için ilaç olacak en etkili tedavisinde patoloji.

tırnak mantar

Anti-mantar ilaçlar bacaklar için yerel eylem

İle mücadele mantar stop olarak uygulanan dış ve iç hem de tıbbi bir araç. İlaç yerel eylem atanır her zaman sistem olması gerektiği gibi.

Etkilenen ayak işlenebilir:

 • Kremler;
 • Merhem;
 • Ramis;
 • Çözümleri.

Her şekil serbest sağlanan büyük miktarda ilaç, farklı üreticilerin. Seçim belirli bir ilaç yapar dermatolog göre hastalığın klinik resmi, bireysel özellikleri, hasta deneyimleri, incelemelerde hasta ve arkadaşları.

Orada birkaç genel kurallar vardır yardımcı olur etkili bir şekilde yok etmek ve kendi ayakları üzerinde mantar ile farklı antifungal yerel eylem:

 • Gerek eşzamanlı tedavi tüm infekte deri bölgelerinde;
 • Uygulamak için bir araç değil sadece etkilenen mantar doku, ama aynı zamanda komşu;
 • Epidermis kullanmadan önce, dış ilaçlar-meli var olmak iyi temizlenmiş ve sabun kullanarak akan su.
Bağıl güvenlik antimycotic dış ilaç değil, olmak için bir neden, onların kontrolsüz bir uygulama. Kullanarak, hatta en etkili mantar ayakları üzerinde etkin bir madde olan mikroorganizma alıcı değil, sadece cilt durumu ağırlaştırmak, değerli zaman kaybetmek ve engel iyileşme!

Merhem

ilaçlar mantar

Sık görülen antifungal ilaçların yerel eylem için merhem. Onlar hem yerli, hem de ithal.

Antimycotic merhemler önemli ölçüde farklıdır karşılaştırın. Ancak, almak için iyi bir çare mantar ayakları üzerinde odaklanarak, sadece onun maliyeti, olamaz. Sonuçta, o değil sadece bağlıdır, tedavi edici özellikleri aktif madde, aynı zamanda ek bileşen kullanılan bir parçası olarak, pazarlama politikası, üretici, marka bilinirliği. Sık sık, ilaçlar, düşük maliyetli, ancak etkili olan eczane raflarında yakın benzer ilaçlar, ayakta zaman daha pahalıdır.

En iyi çare mantar ayakları üzerinde her hasta için seçilen doktor ayrı ayrı. Bu nedenle, eğer hastanın hiçbir ödeme istiyor, sormak gerekir dermatolog belirtmek atanması olası eşdeğer ilaç ve seçmek için eczaneden daha ucuz bir seçenek önerilen bir doktor.

Kremler

Buna merhemler, vardır ve diğer benzer yapıda ilaçlar mantar ayaklarında. Bu kremler. Onlar etkili bir şekilde durdurmak, büyüme ve üreme patojen mikroorganizmalar. Kullanılır gibi hastalıkların tedavisinde, akut formda ve önlemek için nüks.

Buna antimycotic etkisi krem ilaçları mantar özelliklere sahip ateş, tahriş, iltihap, rejenere kumaş. Onlar iyi kötü kokuları ortadan, ortaya çıkan patoloji.

Eğer ayak mantarı ayak başlatılan, antifungal kremler, mümkün değil tamamen tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bu gibi durumlarda, en iyi seçenek elde etmek için, tam bir iyileşme kullanılması, kapsamlı bir tedavi bir hastalık, ilaçlar birleştirerek dış ve iç mekan kullanım şekli!

Spreyler

Çok popüler araçları mantar karşı yerel eylemler değil, har vurup harman savurmak için ayak, ve sprey. Verilir şeklinde spreyleri, sahip daha az verim, daha krem ve merhemler, ancak daha uzun tutulur, cilt. Böyle bir özellik sağlar mantar tedavisi çok daha hızlı bir şekilde kullanarak diğer uyuşturucu yerel eylem.

Spreyler vazgeçilmez bir enfeksiyon yayıldı ulaşılması zor bir kişi için özel ayak ve ona zor smear bu araziler diğer ilaçlar. Onlar en önemli yardımcıları işlerken ağlayan odakları ve aşırı terleme ayak olduğu gibi, güçlü bir kurutma ve dezenfektan etkisi vardır.

Spreyler kullanabilirsiniz, tedavi mantar. Onlar tamamen görünmez önleyici. Onların tavsiye sprey bacak sevenler için yüzme havuzu ve sauna etmeden önce bu yerler.

iotova haznesi

Diğer araçları kullanarak yerel eylem tedavisi için mantar

Buna merhemler, kremler ve spreyler doktorlar uygulamak ve diğer ucuz ama etkili eczane antifungal. Bunlar:

 • İyot;
 • Propolis.

Bu aracı satın almak için bir eczane, fazla zorlanmadan. Onlar kolay kullanımı ve çok etkili karmaşık tedavisinde mantar ayak.

İyot

Çok ucuz ve ekonomik bir araç öldürür çoğu tür mantar. Ayrıca iyot muhteşem bir antiseptik ile başa çıkmak için yardımcı eşlik eden enfeksiyon patojen mikroorganizmalar.

Bu ucuz bir araç olarak kullanılır, cilt ve tırnak mikozah.

Popüler çoklu uygulama / bağlantı seçenekleri alkol çözeltisi iyot tedavisi için mantar:

 • Banyo. İki litre sıcak su, sulandırılmış bir çorba kaşığı iyot. Ayak gezdirin günde bir kez on beş dakika. Bundan sonra cildinizi iyice silin ve işlemek için atanan doktor antifungal krem veya merhem. Hamam kullanımı sadece tedavisinde değil, aynı zamanda önlenmesi küf;
 • Silme. Pamuklu çubuk daldırma iyot ve günde iki kez tedavi, etkilenen ve komşu onlarla cilt lekeleri dur.
İyot çok güçlü bir alerjen. Kontrol etmek için, gerekirse deri reaksiyonu, uygulamak gerekir bir damla fon dirsek bükme. Eğer kızarıklık ve kaşıntı görülmez, sonra güvenle kullanabilirsiniz, araç, tıbbi amaçlar için!

Çözüm propolis

Herhangi bir eczanede satılan çok güçlü bir antifungal ajan ile ilgili tüketimini oldukça ucuz. Bu alkol propolis tentür. İçerdiği maddeler dışında antimycotic etkisi var yara iyileşmesi ve antimikrobiyal etkisi.

İçine, cilt, propolis oluşturur görünmez duis. Bu sayede sadece oluşur tedavi epidermis, aynı zamanda, bir koruma.

Yok etmek için küf bacaklar için tavsiye edilir böyle tarifleri:

 • Batırılmış bir pamukla tentür propolis uygulanan enfekte alanlara dur ve strapped fascia. Kompres zaman birkaç saat, ancak zarar değil, eğer tutmak için bütün gece;
 • Bir çay kaşığı propolis tentür alkol döküldü, beş litre sıcak su durur havzası. Çözüm on dakika içinde uçmak, ayakları. Bundan sonra cildinizi silin ve don çorap. Yordamı yapmak ve günde bir kez yatmadan önce.
hap

İlaç mantar ayakları üzerinde sistemik eylem

Eğer tedavi mantar stop uygulayarak sadece dış ilaçlar imkansız, dermatolog başvurdu reçete ilaç ilaçlar, ağızdan alınan.

Sistemik mantar tedavisi çok etkilidir. Ancak ilaçlar var yeterince büyük bir dizi yan etkinliklerin, bu nedenle atanır sadece kesinlikle gerekli olduğunda. Hap mantar ayakları üzerinde kullanılmamalıdır hamile ve emziren kadınlar, onların tavsiye vermek, çocuklara ve insanlara olan kronik hastalıklar iç organları.

Deneyimli bir dermatolog tedavi seçim antifungal ilaçlar sistemik etkileri çok dikkatli. O mutlaka tanımak değil sadece, geçerli, hastanın sağlık durumu, ama ve bir hakkında öğrenir, önceki hastalıklar ve daha önce oluştu patolojiler!

Hasta tedavi mantar stop mümkün olduğunca hızlı, önemli değil, sadece doğru almak için antimikotik araçları, aynı zamanda onları doğru uygulamak. Hiçbir şekilde değiştirilemez şema terapi, atanan doktor, yanı sıra atlama işleme enfekte cilt veya alımı sistem ilaçlar. Sadece tam olarak yerine getiren yönetmelikler, doktorun elde edilebilir hızlı ve etkili bir zafer üzerinde mantar.