Nasıl yapılır kurtulmak tırnak mantar hızlı

Hakkında mantar duymuş olmalı her. Ve her zaman gibi görünüyor, ne oluyordur, onunla. Ancak, bu bir yanılgıdır ve mantar oluşabilir, kesinlikle herhangi bir kişi. Ve bu bilmek gibi görünüyor ve ne gibi önlemler yapması gerekir. Eğer uzun süre tedavi edilmezse bu hastalık, görünebilir korkunç sonuçları ve tedavi çok pahalı ve uzun.

Nasıl yapılır kurtulmak tırnak mantar

Yani, tırnak mantar, bir enfeksiyon bulaşabilir, bir kişiden diğerine. Çok sık, insanlar saldırmak için böyle bir enfeksiyon alarak, küvet veya duş, ortak duş veya banyo yaptım. Ayrıca kolayca enfekte en yaygın cihazlar, oje, cımbız veya makas. Bu nedenle istediğiniz değmez ödünç ve paylaşmak bu nesnelerle ve diğer insanlarla. Ayrıca manikür sırasında, dikkat, gibi, işler, usta araçlar için manikür. Ne yazık ki, mantar gibi görünebilir ve sıradan bir darbe veya hasar tırnak.

Nasıl yapılır kurtulmak tırnak mantar hızlı

Başında bir kişi bile düşünmek mümkün değil, bu aslında sadece bir çürük ya da travma, aynı zamanda bir mantar enfeksiyonu aktif olarak geliştirmek. Sonra tırnak bozmaya başlar, soyulabilir ve almak için çirkin görünüm.

İçin, kurtulmak için tırnak mantar hızlı bir şekilde ilk şey hazırlamak için aşağıdaki malzemeler:

 • 15% baryum sülfür dioksit ve sıradan bir talk;
 • rezorsinol;
 • salisilik ya da benzoik asit;
 • normal vazelin;
 • iyot;
 • tıp iyodür potasyum;
 • lanolin;
 • kristal iyot;
 • özel bir ilaç».

En iyodür, potasyum ve lanolin hazırlanan kremalı karışımı ve yağ 10 gün boyunca uygulanır ve etkilenen tırnak. Sonra soyulmuş yumuşak artıkları, tırnak ve kapağı bir yere aşağıdaki gibi bir araç ( 10 gr lanolin ve potasyum iyodür + 0,2 gr. kristal iyot). Paralel içiyoruz antifungal bir ilaç atadı dermatolog. Her gece gerekir buhara ayak ve tırnak törpüsü hafifçe temizlemek için etkilenen bölgeyi tırnak içerisinde 2 hafta.

Lanolin

Tırnak mantar tedavi nasıl

Herkes bilmeli belirtileri, tırnak mantar ve görüntülendiğinde acil önlemler almak.

 • Belirtileri mantar tırnak:
 • Mühür ve bol kırılgan tırnak;
 • Görünüm kırıntıları tırnak altında;
 • Güçlü yüzey düzensizliklerini;
 • Çarpık bir formu ve fatura,;
 • Soluk, çok soluk ya da koyu renk tırnak plaka.

Eğer tespit benzer belirtiler en az bir çivi, o zaman acilen harekete geçmesi gerekir. İlk dava görülmeye değer bir dermatolog testi yaptırmadım (kazıma) ve bir sonuç almak. Temelinde sadece bu sonucu tedaviye başlamadan. Tedavi tırnak mantar bir sürü vardır, ancak onlar belirli bir durumda ve nadir için etkili yollar. Zorunlu durum tam bir iyileşme, bu addicting özel antifungal ilaçlar reçete olabilir, sadece uzman bir dermatolog. Ağırlık farklı kapsül, cila, yamalar ve kremler. Bu halk ilaçları için mücadele, sağlıklı ve güzel tırnaklar. Lucky kullanılır en fazla 2 kez bir hafta, onlar için uygun bir giriş seviyesi tırnak hastalıkları. Yamalar güzel düşünceye hasarlı tırnak yüzey hızlandırarak iyileşme. En etkili yolu antifungal krem veya merhem. İlaçlar ile birlikte, kalıcı ve prosedürleri tedavi tırnak mantar için daha hızlı dönecek. Tedavi sürecinde mutlaka sürekli dezenfekte ayakkabı formalin çözüm. Tayt ve çorap aynı şekilde dezenfekte edilmesi gerekir, bunu yapmak mümkün değilse, bunları kaynatın 20 dakika soda çözüm ve nevresimler temin edilmektedir. Mutlaka demir her şeyi iyice .

İyot

Halk tırnak mantar tedavisinde

En sık karşı karşıya mantar tırnak tedavi başlar halk ilaçları. Onlar daha ucuz ve bazen daha daha etkili pahalı bir tablet. İyi kocakarı ilacı pek çok hastalık için tam olarak iyot. Bu nedenle ilk kocakarı ilacı oluşturulur bu madde göre. 2 hafta boyunca sabah ve akşam smear etkilenen tırnaklar %5 m alkollü iyot çözeltisi. Kaliteli tedavi maliyeti işlemek ve komşu çivi, ama daha fazla değil bir gün. Başlarsa hafif bir yanma hissi, diş ve tatsız bir ağrı etrafında tırnak anlamına gelir, gider, aktif iyileşme süreci. Ancak, ağrı-meli değil var olmak çok güçlü, bu durumda atlamak gerekir yordamı.

Harika bir araç, mantar tırnak, propolis. Değer yararlanmak için %20. tentür – doğru ve etkili tedavi tırnak mantar. Yani, gerekli ıslak bir pamuklu çubuk tentür ve sürekli uygulanması, onu hasta yapan. Prosedürü tekrar 20 gün boyunca günlük.

Güzel bir tedavi yöntemi, enfeksiyon hastalıkları, tırnak dayanmaktadır tea mantar. Plaka kombucha takmak tırnak, iyice sarın selofan ve daha sıkı bandaj gece. Bu kompres neden olabilir çok güçlü bir ağrı, ama onu sadece katlanmak gerekir ve ateş değil, bir araç. Sadece sabah çıkarmak, iyice yıkayın, ayak, ılık su, kurtulmak, yumuşak ve araziler tırnak ve cilt daha sonra işlemek için iyot. Prosedür tekrar 3 kez bir gün.

Halk ilaçları mantar tırnak

Bu durumda, eğer bir tırnak mantar bulaşmış, değer atılacak acil adımlar ona göre tedavi edilebilir. Çok etkili bir halk yemek tarifleri-ebilmek kurtarmak bu hastalıktan.

İyi bir merhem, hangi kendiniz pişirmek aşağıdaki gibidir: bağlantı 1:3 asetik asit ve %70 ve gliserin, sonra ekliyoruz 4 damlacıkları çay yağ.

Altın bıyık

Daha nazik tarifi merhem olmasıyla sorunum tırnak mantar: mix çocuk krem ve protein bir yumurta + 1 çorba kaşığı sirke. Uygulanan etkilenen çivi, rüzgar plastik torba, kese lanet ve biz çorap.

Merhem dayalı dimetil ftalat. Tarifi: 1 çay kaşığı dimetil ftalat, 1 çorba kaşığı sirke ya da geleneksel bitkisel yağ ekleyin, çiğ tavuk, yumurta, karıştırın ve buzdolabında koymak için bir kaç saat. Zaman kolay bir şekilde mantar yapmak kompres sadece geceleri giyilmesi, özel paketler ve çorap. İşte şiddetli hastalık, tavsiye giyiyor sürekli. İyi olur kompres sirke veya iyot ve günlük paketleri, üvez, propolis veya altın usa.