Mantar ayak: evde tedavi, önleme

Zamanında tedavi başlamak yeterince zor, bu yüzden hastalık ve belirtiler çok hızlı değil. Buna rağmen, daha dikkatli bir tutum vücudunuza mümkün olduğunca zamanında teşhis patoloji, tedaviye başlamak ve hızlı bir şekilde almak istediğiniz olumlu bir sonuç.

kendi ayakları üzerinde mantar

Belirtiler ve tanı mantar ayak

Kendisi ilk aşamada hastalık kendini zar zor görünür çizgili ve benekli tırnak yüzeyinde ayakları üzerinde. Onları görmek, yakından daha yakından bakmak. En mantar gibi çoğalır, çizgiler ve lekeler büyük ölçüde daha hafif, kendisini tırnak değiştirmek başlar şeklini. Oluyor bu süreç oldukça yavaş ve sık sık gizlice. Bir kez patoloji ulaşır daha ciddi bir formu, hasta ile karşı karşıya gibi belirtileri gibi:

 • Güçlü bir yanma hissi ve kaşıntı;
 • Tırnak plaka kalınlaşır;
 • Notları kırılgan tırnaklar;
 • Plaka ve dokularda, onu çevreleyen, görünür bir baskın beyaz renkli;
 • Ayak başlar kaynaklı kötü bir koku.

Önemli! İstendiğinde veri belirtileri, yargılamak son derece hastalığın gelişimi. Tedavi kendi ayakları üzerinde mantar evde böyle bir durumda çok daha uzun ve zor, ama belki bir önerileri takip profesyonel.

Ertelemek başlangıcı ile tedavi kesinlikle yasaktır, patoloji olumsuz yönde etkiler genel durumu tırnak, ama aynı zamanda genel sağlık durumu insan. Zararlı mikroorganizmalar yaşamak için değil sadece tırnak yüzeyinde, ama nüfuz derin ulaşan, yavaş yavaş dolaşım sistemi. Mevcut olan, kan, mantar zarar verir, vücutta genel olarak, her bir makam. Eğer bir sebepten dolayı hiçbir fırsatı uzmana, maliyeti mümkün olduğunca çabuk başlamak için evde tedavi. en önemli şey – hiçbir şey.

Tedavi mantar ayak?

Yetkin tedavi mantar evde kendi ayakları üzerinde, bir soru sormak gerekir sadece bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bunun nedeni farklıdır 300'den fazla çeşit mantar, ve bunların her biri ile karakterizedir özellikleri ve eşik direnç ya da ilaçlar.

Önemli! Tedavi sırasında mantar ayakları üzerinde kullanmak istiyorsanız, oral ve dış anlamına gelir. İhtiyaç gidermek patoloji, hem dıştan ve kendi içinde virüslü bir vücut.

Araç dış tedavi uygulanan iki-dört kez bir gün. Verileri ilaçların etkili bir şekilde inhibe eden bir süreç üreme mantar. Gelince bir oral ilaç, başka bir süreçte nüfuz onları mideye yayılır ve kan. Geçen vücut, her şeyi yok edecekler hastalığa neden olan mikrop. Ulaşmak için en iyi sonucu tedavi sürecinde, uzman durulacaktır sadece bir tür mantar, ama aynı zamanda gelişme derecesi patoloji.

İlk aşamada hastalığa yakalanma

Eğer hastalık oldu tanınan aşamada, tedavi süreci çok zaman almaz. Doktorlar ilaçlar reçete.

Veri ilaçlar şeklinde üretilen çözümler ve merhemler. İlk uygulanan tedavi, tırnak, kremi, cilt tedavi. Kullanma bu tür ilaçlar kesinlikle ve talimatlar yanı sıra, uymak, belirli bir ön prosedür. Ayak iyice yıkayın, kurulayın ve etkilenen alan üzerinde uygulayın damla ilaç. Yapılan bu prosedür birkaç kez bir gün, tedavi süreci kadar sürecek tam bir iyileşme.

Özellikleri tedavinin ikinci aşamasında patoloji

Bu durumda durum biraz daha kötü gibi bir hastalık bu gelişim aşamasında zaten yok önemli bir bölümünü tirnak. Hasta yaşamaya başlar rahatsızlığı hastalığı – şiddetli kaşıntı, yanma hissi, kötü koku. uzman bu aşamada atar sadece ek ilaçlar.

Kısırlaştırmak onlar temiz ve kuru çivi. Ön işlem tamamlanmaktadır kaldırma ölü araziler tırnak. Ancak bundan sonra onlara uygulanan ilaçlar. Kaldırma gevşek parçaları sık sık tırnak oluşumuna katkıda boşlukları, işleme sırasında doldurmak için ilaç. Bu büyük ölçüde hızlandırır saldırı olumlu bir sonuç. Bu tür faaliyetleri yürütmek için gerekli olana kadar hiç hasta tırnak tamamen yerine tamamen sağlıklı. Süreç uzun, ama garanti etkili.

Tedaviye çalışan bir hastalık şeklinde

Gelişme bu aşamada bir doktor yardımı son derece önemlidir, kabul edilemez, herhangi bir kendi kendine tedavi. Bir profesyonel böyle bir gelişme aşamasında patoloji hap atar.

Önemli! Oral tedavi ilaçları almak gerekir, sadece doktorunuz danıştıktan sonra, sahip oldukları bol, kontrendikasyonları ve yan etkileri. Kendi kendine ilaç dolu ciddi komplikasyonlar.

Seçim için bir ilaç yapılır sonra yapılan dikkatli bir mikroskopik inceleme, kendisi gibi mantar, ve genel vücut durumu. Aynı zamanda uyuşturucu ile doktor zorunlu atar prosedürleri tarifleri dayalı geleneksel tıp. Böyle kapsamlı bir tedavi sağlamak mümkün hızlı başlarken olumlu bir sonuç. Bunlar arasında tam bir banyo ile popüler, onların yardımı ile etkili bir şekilde ilerlemesini durdurmak patoloji olabilir, sağlıklı vücut bölgeleri.

Uygulama kuralları banyolar

İlaçlı banyoları kullanılarak hazırlanan farklı bileşenleri. Önce sunmaya birkaç yaygın yemek tarifleri, dikkat etmelidir kurallar bu tedavi şekilleri. Aksi takdirde, bu işlemler getirecek istenen etkiyi. Şehirdeki şartlardan ayrılabilir:

mantar tedavisi
 1. Banyo yapmaya değer her gün yatmadan önce.
 2. Kullanmak önemlidir kaynamış su.
 3. Su sıcaklığı olmalıdır, soğuk ve sıcak değil, yaklaşık 45 derece.
 4. Tedavi süresi ortalama 15 dakikadır.
 5. Önemli olduğunu standart ön yordamı ile yıkama, ayak ve kaldırma Azgın katmanları, deri, en iyi tırnak. Bunu kullanarak normal pedikür araçları uygulandıktan sonra önemli bir iyice dezenfekte.

Banyodan sonra ayakları yok bir şey durulama, sadece kurulayın ve tedavi için belirlenen doktorunuz antifungal bir ilaç.

İdeal bir seçenek olacak uygulama, özel banyolar ve soda ile. Pişirmek için antifungal ayak evde oldukça basit bir kaç litre su alınır, 3-4 yemek kaşığı kabartma tozu. Bu madde oluşturmak mümkün özellikle alkali bir ortam sağlamaz mantar gelişebilir. Sonra uzun süreli ve sistematik bir uygulama gibi banyolar, mantar tamamen düzelir.

Temel tedavi yöntemleri halk ilaçları

Var, bir sürü farklı halk yemek tarifleri mantar enfeksiyonu tedavi etmek. Ev ilaçları mantar ayakları üzerinde etkili olabilir, sadece başlangıç aşamasında, gelişme patoloji. Çalışıyorken şeklinde kullanılır sadece doğru ile birlikte belirlenen bir profesyonel tedavi medicamental ilaçlar. Yöntemlerin her biri dikkate değer daha fazla detay.

Tedavi sarımsak

Sarımsak en etkili ürün, ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz mantar lezyonlar. Diş ezilmiş bir bıçak ve bir kompres olarak uygulanır öyle bu etkilenen alanlara. Tercihen tüm tutturmak için özel bir bandaj tutmak ve sıkıştırmak gece boyunca. Tedavi süreci kesme, sadece sabah ve akşamları değiştirmek kompres.

Hidrojen peroksit uygulama

Bu araç ile karakterizedir, iyi bir antibakteriyel etkisi vardır. Kullanmadan önce, kompozisyon, ayak önemlidir, buhar, soda çözüm. Aracı uygulamak için bir losyon olarak, damlama çivi birkaç damla, sonra uygulayarak, onlara pamuk bezlerden. Kompres tutun, yaklaşık bir saat ve bir çok prosedürü geçirmek için iki kez bir gün. Peroksit ile ayrıca banyo yapmak, razbaviv 4 yemek kaşığı ilacın iki litre su için. Ayak çözelti içinde tutmak gerekir iki saat boyunca ve tercihen günde iki kez – sabah ve yatmadan önce en.

Uygulama amonyak

Kazanmak hızlı bir hastalıktır kullanarak amonyak. Bir yanlıştır araçları, boşandığı 200 ml su. Çözüm su pamuk veya gazlı bez tampon ve uygulanır öyle bu etkilenen alanlara. Kompres de iyi tutturmak gibi duruyor bırakmak uygulanır. En iyi sonuçlar için bir yordam bir değer geçirmek için haftada üç kez kadar, tamamen yok tüm belirtiler, hastalığın.

Yaprakları kül

Bu durumda kullanmak önemlidir sadece taze genç bitki yaprakları, toplanan ekolojik temiz bir alanda yer almaktadır. Temeli dövülerek kadar özel bir durum püresi, sonra kompozisyon uygulanır diye bir hastalık alanlara bütün gece.

Tedavi yardımı limon

Yemek tarifleri tabanlı limon az etkili sürecinde zafer mantar lezyonları. Meyve sadece etinden küçük dilimleri ve uygulanır öyle bu etkilenen alanlara tırnak plakaları. Kompres düzeltmek için değer normal bir gıda, bir film, bir bandaj. Toplam süre böyle bir ortalama tedavi süresi 10 gündür ve onun ana avantajı yeteneği dönen çivi sağlıklı bir görünüm üzerinde herhangi bir gelişim aşamasında patoloji.

Yukarıdaki tüm halk ilaçları tedavisi ile karakterizedir bireysel yan etkileri. Bu olabilir, gibi farklı dış güzellik bir tezahürü, çok daha karmaşık bir organizma için sonuçları.

Kurallar evde tedavi

ev yapımı mantar tedavisi

Genellikle olumlu sonuç belli olur zaten bir hafta sonra tedavi. Eğer gözlenen pozitif, dinamik, uygulama prosedürleri değmez bitirmek iyileşene kadar. Sık gözlenen güçlü etkilenen bölgede yanma hissi, kaşıntı. Eğer iğrenç bir duygu, sıklığı prosedürleri azaltmak, ama bitmiyor, veri belirtileri hakkında konuşmak erken, iyileşme.

Tedavi süresi farklı olabilir, herkes derecesine bağlıdır gelişimi patoloji ve yaklaşık üç hafta ila birkaç ay. Hızlı tedavi bağlıdır, dikkatli bir çalışma, belirli bir kural. En önemli aşağıdaki sayabiliriz:

 • Olamaz havuzundan sauna ve hamamı;
 • Değer vazgeçmek plajları ve havuzları bir süre için;
 • Önemli günlük çorap değiştir;
 • Yasak prosedürünü yürütmek pedikür;
 • Her yıkamadan sonra ayak onları çok dikkatli bir şekilde kurulayın silin.

Temel kural, tedavi, takip etmek için ayak her zaman kuru. Caizdir hatta uygulama için özel bir pudra.

Özetle

Rağmen, belirli bir verim prosedürleri, evde tedavi mantar ayak sürüyor, zaman ve maddi araçlar. Tam da bu nedenle dikkat etmek gerekiyor, bazı önleyici tedbirler. Diğer bir deyişle, hastalığı önlemek, daha kolay, daha sonra onu ortadan kaldırabilir.

Ne tür bilmek önemlidir vardır önleyici tedbirler ile ilgili önleme, mantar lezyonlar. Sonuçta, hatta daha önce aktarılan bir hastalık değildir garanti patoloji olma olasılığı yeniden. Ana önleyici önlemleri yardımcı unutmak bu sorun, bunlar gibi önemli faktörler ile sürekli uyum kuralları, kişisel hijyen, tam başörtüsü yasağı yabancı bir ayakkabı ve kullanımı, yabancı hijyen ürünleri.

Yüksek nem oranına sahip yerlerde daha iyi değil hareket yalınayak. Çok önemli düzenli olarak yıkamak ve havalandırmak öğeleri boyama. Zaman zaman gerekli bir ders yürütmek tedavi vernikler, mücadeleyi hedefleyen fungal lezyonlar.

Yukarıdaki kuralları garantilidir kurtulmak ve enfeksiyon da benzer bir hastalık. Ayrıca yardım özenli tutum kendi sağlığı. İlk belirtileri mantar hemen yardım için profesyonel bir reçete için ideal bir tedavi, özelliklerine dayalı vücut hasta ve olarak geliştirilen mantar.

17.09.2018