Kendi ayakları üzerinde mantar:fotoğraf, belirtileri ve hastalığın evresine

Önemli gelişim aşamalarında bilgi edinmek hastalıktır. Fotoğraf çizim bu patolojik sürecin sağlayacak incelemek ve teşhis bu hastalık.

Gibi görünüyor, kendi ayakları üzerinde mantar

Ayak mantarı en sık görülen mantar çeşitleri, etkileyen, insan vücudu, ne yazık ki, tüm insanlar gibi görünüyor, kendi ayakları üzerinde mantar. Enfekte insanlar önem özellikli tezahür geliştirirken, mantar, üreme için elverişli, patojen mikroorganizmalar ile takip enfeksiyonu ve diğerleri.

gibi görünüyor, kendi ayakları üzerinde mantar

Görsel olarak incelemek için kendi ayakları üzerinde mantar fotoğraf farklı aşamaları yenilgi yardımcı olacak en iyi yol. Unutulmamalıdır ki, her tür patoloji içsel karakteristik belirtileri mantar enfeksiyonu.

 • İlk aşamada, hastalığın tezahür kızarıklık etkilenen cilt, ayak şişliği ve varlığı küçük bir çatlak.
 • Ortalama bir sahne. Cildin üst katmanları ayak bol bol hareket, kaplı, renkli noktalar ile beyaz kadar zengin kırmızı tonları.
 • Yüksek derecede. Gözlenen bütünlüğü imha tirnak, onu koruyan ve renk değişikliği, sarı, siyah. Cildin üst katmanları ayrılır yüzeyi ile ayağın büyük tabakalar, neden çıplak olmak iç derin çatlaklar.

Mantar ayak

Atletin dur bu bulaşıcı bir yenilgi mantar Tinea pedum epidermis arasındaki boşluğa parmaklar. Mantar enfeksiyonu cilt izi iletilir ve temas ile etkilenen cilt ya da ortak kullanarak kişisel eşyalar ile hasta bir adam. Bulaşmış ve ziyaret ettiğinizde, ortak yerler, sauna, duş, yüzme havuzu.

Hastalığın belirtileri:

 • Bütünlüğü imha epidermis, neden ıtch, dökülüyor.
 • Varlığı küçük kabarcıklar bir alanda parmakları arasında.
 • Mantar stop, yani yenilgi parmak karakterize renk değişikliği tirnak.
 • Varlığı tuhaf bir koku.

Tıbbi uygulamada öne dört temel form atletin derecesi akışının hastalıklar:

 • Hafif.
 • Disgidrotical.

Mantar enfeksiyonu ayak olabilir kışkırttığı çeşitli patojenler olduğunu belirtir bir şekilde onu tedavi. Mantar, ayak, tedavi, hangi entegre edilebilir, teşhisi sadece laboratuvar koşullarında. Bu nedenle tezahürü en ufak bir belirti mantar, ayak değmez self-medicate. Tedavisi atanır sadece doktor tarafından verilen bir tür patoloji, yanı sıra tanımı patojen.

Kendi ayakları üzerinde mantar belirtileri

Varlığı, yüzey soyma bazı araziler epidermis ayakları üzerinde göstergesidir mantar enfeksiyonu ilk aşamalarında. Genellikle ayak mantarı ilk gelişen alanında bir parmak ya da uzayda parmakları arasında.

İleri oluşmaya başlar ince çatlaklar ve hafif bir kızarıklık, cilt. Yani tecelli ayak mantarı, belirtileri ve tedavisi tanımlanan bakan bir etken. Sırayla neden daha fazla ilerleme patoloji.

İkinci form lezyonlar eşlik şişliği, cilt stop, gelişmiş bir tezahürü deri desen, yükselir peeling ayak kıvrımları ve ayak parmakları arasında. Görünür kaşıntı. Hastalığın gelişimi ile başlar yenilgi tirnak, bu tecelli onun için değişen renkler ve şekiller. Önemli zamanında tanımak, kendi ayakları üzerinde mantar. Belirtiler ve fotoğraf temel görsel bilgileri güncel hastalık. Bu bilgiler sık sık sorar kendi kendine tedavi şekli mantar. Ama bu yaklaşım, etkisiz olabilir, çünkü nötralizasyon mantar enfeksiyonu gerektiren zorunlu bir müdahale çok yetenekli doktorlar.

Aşağıdaki form ile karakterize bir tezahürü böyle belirtiler. Görünür kuru döküntüleri, kırmızı-mavi renk, pullanan plaklar. İleri döküntü kalınlaşır ve kapalı gri ölçekler, daha sonra tüm döküntü ekipleri bir yatağı iltihabı genelinde ayak. Varlığı gözlenen ağrı hissi en ufak bir temas ile, etkilenen arsa, ayak, kaşıntı ve kokuşmuş bir koku.

Kıvrım formu. Önemli zamanında belirlemek, bu ayak mantarı hangi belirtiler tezahür aşağıdaki gibidir: işlem veziküller, şişlikler, varlığı derin erozyonlar, çatlak var parlak ayrı bir sınır. Ağrı dokunmatik ekran deri ayak oldukça yoğun olduğu ve hastalığın gelişimi eşlik eder, hoş olmayan bir koku.

Disgidrotical formu varlığı ile karakterize plaser kabarma yüzeyi boyunca ayak ve ayak parmakları. Bir spontan otopsi kabarma gözlenir erozyon parlak kırmızı renk. Kuruduktan sonra, bir ayak oluşur peeling lekeleri, bazen çıkaran seröz bir sır.

Belirtileri tanımlamak ve atamak tedavisi ayak mantar enfeksiyonları, önemli bir dermatolog doktor. Kesin teşhis koymak için yardımcı değil, sadece görsel belirtileri hastalıklar, ama laboratuvar sonuçları. Bunların temelinde seçilir bireysel kompleksi tedavisi.

Daha tedavi ayak mantarı

Tedavinin etkinliğini mantar, ayak bağlı, doğru tanı, hastalığın türünü belirlemek patojenik mantar, bir 'hasta sıfır' bulaşmışsa ayak.

Unutulmamalıdır ki, tedavi mantar enfeksiyonu entegre edilebilir, ve dahil bir dizi ilaç ilaçlar farklı farmakolojik eylem.

Uygulamadan önce, ilaçları, yerel hedef için tavsiye edilir sil fenomen keratinlesme, ve iltihabı rahatlatmak olabilir.

mantar tedavisi

Bu yüzden daha tedavi ayak mantarı, ayak, engellemek için hastalığın gelişimi başlangıç aşamasında önlemek tezahürü nüks daha sonra?

 • Ders dış terapisi kullanarak, merhem, sprey, cila ve kremler her türlü mantar.
 • Bu durumda, parlak, belirgin kaşıntı ve varsa ortak hassasiyete uygulanan antihistaminikler, yanı sıra ilaçlar yatıştırıcı vücut üzerindeki etkileri.
 • Ön koşul artırmak için koruyucu vücut fonksiyonları, alımı, vitamin ve mineral kompleksleri.
 • Eşlik eden bakteriyel enfeksiyon vücudun atanır kursu antibakteriyel ilaçlar.

Atama, belirli ilaçların egzersiz gerekir sadece dermatolog ile verilen resmin bir hastalık. Tanımlarken, tedavisi, dikkate hastanın yaşı, yaralanma derecesi, ayak ve görünüm patojen bir mantar enfeksiyonu.

Birçok bilimsel ve tıbbi literatür göstermektedir gibi görünüyor, ayak mantarı.