Mantar tırnak ayak başparmağında: tedavi

Mantar enfeksiyonu, ortaya hoş olmayan belirtiler ayak denilen erkekler kadınlar. Bu hastalıktan muzdarip yaklaşık %33'ü, dünya nüfusunun. En sık enfeksiyon lokalize ayak başparmağında. Genellikle enfeksiyon oluşur-ortak alan olduğu gözlenen galaksi, büyük insanlar (yüzme havuzları, saunalar, plaj, vb.). Kapma mantar enfeksiyonu ve giyildiğinde başkasının ayakkabı, ve hatta sırasında prova mağaza. Kullanımı yabancı hijyen ürünleri de oluşmasına neden olabilir onikomikoz.

mantar ayak

En önemlisi, zamanında hastalık tanımak. Gibi erken aşamalarında bu tedavi, herhangi bir sorun olmadan ve özel maliyetleri, sonra çok geç olabilir. Sonucu dikkatsiz bir ilişki için kendi sağlığına olabilir güçlü bir iltihap, kaybı tırnak, yayılması, diğer bölgeleri ve diğer geri teper.

Enfeksiyon belirtileri

Çok önemli oluştuğunda, en ufak bir rahatsızlık ve belirtileri mantar enfeksiyonu ayak başparmağında, bir dermatolog danışabilirsiniz. Bu hastalık kesinlikle göz ardı edilemez. Tanımak aktif enfeksiyonun yayılmasını mümkün aşağıdaki özelliklere göre:

 • Epidermis yıkmak başlar. Mikroplar yetenekli, çok hızlı bir şekilde nüfuz cilt katmanları, bu nedenle dış katmanları pul pul başlar. İlk belirti mantar enfeksiyonu – pullanma ayak parmakları arasında.
 • Cilt üzerinde ortaya çıkan araziler kabarcıkları ile. Onların boyutları farklı olabilir – kadar yüksek boyutlarda kuş beyinli. İlk kabarcıklar görünür, sonra umut ve patladı ve onların yerine cilt üzerinde kalır ağrılı çatlaklar.
 • Tırnak plaka kalınlaşır ve satın bulanıklık.
 • Tırnak başparmak görünür beyazımsı veya sarımsı lekeler.
 • Ayak başlar terlemek kötü bir koku.
 • Bölgede lezyonlar oluşur, yanma ve kaşıntı.
 • Etkilenen tırnak başlar büyümek oluşur, şişlik ve yürürken ortaya hoş olmayan bir duygu.
 • Hastalığın son aşamasında tırnak plaka tamamen pul kapatabilir.

Eğer fark var en az 2 yukarıdaki belirtilerin acil bir ihtiyaç, bir dermatolog danışabilirsiniz. Uzmanlar, birçok gelişim evreleri onikomikoz:

 • İlk. Bu aşamada yapısı, tirnak ve cilt değişiyor, ortaya küçük renk değişiklikleri tırnak üzerinde görünen şeritler ve benekler.
 • İkinci sahne. Tırnak plaka satın sarımsı bir renk tonu ve kaynağı olur kötü koku.
 • Çalışan bir sahne. Bu aşamada plaka kaybetmeye başlar sağlıklı bir yapıya oluyor onun dekolmanı. Anlamak önemlidir bu aşamada hastalık son derece tehlikeli ve çevreleyen – yüksek enfeksiyon riski nedeniyle, mantar, ayak hasta bir kişinin yayılır her yerde.

Herhangi bir aşamada bir değer değildir sersemce kaçmak eczane ve satın almak için orada pahalı ilaçları onikomikoz. Bu makalede anlatacağım en etkili ilaçlar ve tedavi yöntemleri, bu mantar hastalığı.

Temel kuralları terapi

İçin sonuç memnun olduğunca hızlı bir şekilde geçirmek ve tedavi yalnızca doktor gözetimi altında izleyerek tüm önerileri. Önemli olan tedavi sırasında aşağıdaki kurallara uymak ve ipuçları:

 • Mutlaka konusunda titiz hijyeni stop uygulayarak, özel bir araç bunun için.
 • Uyarmak için enfeksiyon çevredeki insanların, kapalı ayakkabı giymek gerekir.
 • Hasta şey erkekler kadınlar gerekir eskitmek ve depolanması ayrı bir şey diğer aile üyeleri.
 • Tedavi sonrası daha iyi kurtulmak tüm boyama.
 • Diyet (kısıtlama tatlılar ve hamur işi beyaz un) artıracak tedavi sonuçları.

Bu öneriler, değer gerçekleştirmek için en hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak mantar ayak parmağı. Düşünün temel ve en etkili tedavi yolları.

İlaç tedavisi

Önce atamak belirli ilaçlar (dış ve iç tedavi), uzman olmalı ULTRASONOGRAFİ, reçete teslim analizleri. Öğrenmek çok önemlidir, hamile değil mi kadın. Çünkü uygulama herhangi bir antifungaller yasak süresi içinde taşıyan bir çocuk.

mantar tedavisi

Cerrahi müdahale

Eğer hastalık bulunan, çok çalışan bir aşamada cerrahi müdahale gerekebilir. Bu gereklidir, eğer plaka çok kalınlaşmış ve zaten başından büyümek cilt. Cerrah tutar kaldırma tirnak lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası geliyor tam bir iyileşme.

Yenilikçi bir yöntem

Tedavi yolları onikomikoz sürekli geliştirilmektedir. Şu anda en etkili tanınan bir lazer tedavisi. Kanıtlanmıştır planlı ısıtma enfekte tirnak teşvik tamamen imha fungal mikroorganizma. Bu durumda, çevredeki tırnak dokusu etkilenir. Bu yöntem, en etkili, eğer bunu uygulamak için kapsamlı bir şekilde alımı bağışıklık sistemini düzenleyici etkiye sahip ilaçlar ve araçları mantar karşı.

Mantari bir yenilgi tırnak başparmak ayak mümkündür tedavi için zaman varsa, bir doktora başvurun ve uygulamak için en etkili ve yenilikçi bir metodoloji.