Türlü tırnak mantar ayak

Onikomikoz – mantar hastalığı etkileyen tırnak plağı. Olur, kırılgan, ince, kırılgan, sevgisi, renk değiştirir. Bu hastalık çok bulaşıcıdır, istatistiklere göre bu hastalık muzdarip nüfusun yaklaşık %20. İşi daha fazla ne tür bir tırnak mantar ayak vardır ve onlar arasında bir farklılık

Sınıflandırma mantar enfeksiyonu tırnak

Sınıflandırma mantar enfeksiyonu tırnak

Karşılaşılan 500'den fazla tür mantar getirebilir sağlık ile sorun. Ama tek bir sınıflandırma arasında mantar enfeksiyonları hayır. İki temel özelliği olan ayrım hastalık: türü patojen hastalık ve yerelleştirme. Fotoğraf farklı çeşit mantar tırnak görmek onların özellikleri ve belirtileri.

Sınıflandırma ve yerelleştirme

Enfeksiyon yerleşmek için herhangi bir kısmında tırnak, bu olur bir işaretidir. Görünüm etkilenen tirnak değişir yerelleştirme onikomikoz.

Açıklama temel şekiller tırnak mantar ayak:

 • Distal — en yaygın tür tırnak mantar ayak. Enfekte olursa boş tırnak kenarına. Bir ucundan plaka değişen bir renk alır, kahverengi, sarımsı veya grimsi. Yavaş yavaş meydanı bu arsa artar. Tırnak plaka bulanık olur, sevgisi ve bakımı. Gelişim sürecinde hastalık görünür subungual hiperkeratoz (kalınlaşma Azgın kat), ne zaman sadece bir tırnak gelişir distrofi doku.
 • Yanal. Belirtiler aynı, distal şeklinde, ama burada ocağın enfeksiyon yayılır ile yan kenarları tırnak.
 • Yüzey beyaz. Görünür sadece alt ekstremitede, genellikle mantar yerleşir büyük bir parmak, diğer önemli ölçüde daha az. Görsel olarak bu formu ayırt etmek kolay çünkü beyaz lekeler bulunan tüm yüzey tırnak. Zamanla hastalık ilerler ve yakalar daha büyük bir alanı Azgın doku. Renk lekeleri değişebilir ile beyaz, sarımsı ya da yeşilimsi. Yapısı tirnak olur gevşek, gözenekli. Tedavi edilmezse, tırnak dağılabilir.
 • Proksimal. Böyle bir enfeksiyon şeklinde başlar, manikür, o kızarır, iltihaplanır, şişer, değişir, onun yapısı ve şekli. Sonunda tırnak rulo ayrılır plaka ve enfekte tırnak deforme olur, bulanık olur ve çatlar. Eğer çalıştırmak hastalık, o zaman belki tam bir kırılma plaka.
 • Toplam distrofik – tüm alanı kapsayan bir tırnak eski formu proksimal veya distal mantar. Tırnak plaka deforme olur, kalınlaşır, renk değiştirir ve çöker kısmen veya tamamen.

Türüne göre sınıflandırma ikaz

Çeşitli patojen hastalık. Her birinde farklı özellikleri dikkate almak önemlidir oluştururken, bir tedavi planı onikomikoz. En sık nedeni bir hastalık olan mantar dermatofitler, biraz daha az yaygın maya – tür Candida, daha sonra bir tür küf. Düşünün, onları daha fazla bilgi edinin:

 • Dermatofitler. Onlara atfedilen trihofiton kırmızı, trihofiton mentagrophytes, pul epidermofiton ve diğerleri. Bulaştıktan sonra bu mantarlar görünen lekeler veya çizgili, gri veya sarı renkte, geri kalan araziler haline sulanmış, serbest kenar renk değiştirir, tüm yüzeyi tırnak mutasyon ve zamanla başlar tırnak yatağından. Daha büyük kare bir plaka haline gelmiştir başka bir renk, daha fazla çalışması hastalığı.
 • Maya, mantarlar, bir tür candida ince tırnak, kışkırtmak, onun dekolmanı. Bu tür bir ikaz sık neden olan yüzey beyaz bir şekil meydana geldiği iltihabı manikür. Bu eşlik edebilir tahsisi irin ve neden ağrı. Eğer önlem almazsanız, o zaman tırnak kahverengi olacak ve daha ince, daha sonra tamamen bırakmıyor tırnak yatağı.
 • Küflenmiş mantar nispeten zararsız bir tür uyarıcı. O derin katmanları nüfuz çivi, bu nedenle, o, neden olur, renk değişikliği, plaka yüzey. O-ebilmek var olmak kahverengi, sarı, gri, yeşil, siyah, herhangi bir. Rengi kapak yüzeyi tamamen veya kısmen.

Eğer fark ederseniz, belirtileri, mantar tırnak, mutlaka bir uzmanına başvurun. Mantar enfeksiyon hızla yayılır ve tedavi gecikebilir ay.

Geliştirme aşamasında hastalık

Sağlıklı doku yavaş yavaş etkiler mantar. Çok bağlıdır, ne tür bir uyarıcı, ama bazı işaretler izin vurgulamak için birkaç önemli gelişme evresi, onikomikoz:

 1. Normotrofičeskaa, ya da bir başlangıç. Hiçbir belirgin belirtileri yoktur, bu aşamada fark etmek zor enfeksiyon bir mantar. Tırnak daha mat, biraz değişmek, rengini ortaya çıkan küçük çatlaklar, düzensizlikler yüzey. Bir yanma hissi ve kaşıntı. Bu dönemde karıştırmayın kolaydır diğer hastalıkları: sedef hastalığı, değişiklikler, karaciğer. Bu nedenle, tanıyı doğrulamak için tavsiye, bir dermatolog danışabilirsiniz.
 2. Hipertrofik formu oluşur eylemi değil ilk aşamada. Belirtiler daha belirgin. Tırnak kalınlaşır ve koyulaşır, deforme şekli plaka, o çatlar ve parçalanır.
 3. Atrofik, ya da çalışan. Görünür, ne zaman enfeksiyon yayılır, manikür, son reddetti, iltihaplı ve şişmiş. Tüm yüzeyi tirnak rengini değiştirir, o tamamen ayrılmış bir loca. Tedavi olabilir etkisiz, tırnak kurtarmak her zaman mümkün değildir nedeniyle atrofi.

Bilmek yararlıdır!

Gün her aşaması hastalığın bireysel, o bağlıdır, hastanın sağlık durumu. Azaltırken bağışıklık mantar tırnaklarda daha hızlı ilerler.

Tedavi tırnak mantar ayak

Tedavi tırnak mantar ayak

Çok sayıda çeşitleri tırnak mantar ayak gerektirir ve onların tedavi yöntemleri. Mutlaka doktorunuza danışın, o-meli almak testleri, tanıyı doğrulamak için ve bulmak dışarı ne tür bir mantar mikroorganizmaların neden oldu hastalık.

Gerekli yapmak için özel ve etkili bir tedavi planı. Kendini sadece durumu daha da kötüleştirebilir.

En etkili ilaç tedavisi – antimikotik araçları, hızlı bir şekilde baş etken ve yardımcı tamamen tedavi mantar.

Şimdi orada modern ve konforlu uygulama için şanslı tedavisi, mantar tırnak. Bunları kullanmak ilk aşamada hastalığa yakalanma ya da için bir araç olarak kapsamlı bir tedavi.

Not!

İçin dermatofitler daha sık reçete flukonazol ile, terbinafina, ketoconazole ve itrakonazolom. Voriconazole ve araçları içeren öldürmek bir tür mantar dermatofitler, küf ve maya benzeri. Ayrıca tedavi için kalıp kullanılan ilaçlar ile itraconazole. Mantar tür candida en sık ortadan araçları ile başlangıç.

Bulaşıcı bir mantar hastalığı – onikomikoz çok kolay hepsi bir günlük temas ile hasta. Çeşitli mantar tırnak, değişir odak enfeksiyon ve bir tür uyarıcı. Ayrıca, seçkin, farklı evre hastalık, başlangıç hiçbir canlı belirtisi, ama onu daha kolay ve daha hızlı sadece tedavi. Eğer herhangi bir işlem, enfeksiyon etkileyecek değil sadece tırnak ve cilt etrafında, ama aynı zamanda yayılacak, bütün ayak. Sonunda oluşabilir tam bir yıkım tirnak. Bunu önlemek için tavsiye edilir, derhal bir doktora başvurun ve başlamak atanan bir tedavi yöntemidir.