Tedavi tırnak mantar ayak hızlı

Neden olan gelişen mantar ve enfeksiyon:

 • zararlı üretim koşulları (risk, çalışanların, orman, kimya, metalurji, endüstri);
 • diyabet varlığı;
 • malign ve benign neoplazmı vücut (genellikle tedavisinde onkoloji atanır tutan kemoterapi öldüren bir vücudun canlı hücreleri ve çekebilecek bir mantar);
 • kronik hastalıkların varlığı;
 • enfeksiyon, düşük bağışıklık;
 • değil tedavi zamanında travma ayak;
 • hijyen kurallarına uyulmaması, sürekli ıslak ayakkabı ve ayak.

Sorun nedenleri hastalık ve uzun süreli tedavi değil kurtulmak ve kendisi bir hastalık. Sık sık mantar döner görünür, aynı belirtiler, başlangıçta:

 • çivi bacak sararma başlar pul pul , çökmeye ve tatsız kokusu;
 • deri etrafında, ayak peeling, çatlak, ortaya çıkan hissi, kaşıntı ve yanma hissi.

Ama bir doktor, teşhis, tam olarak tırnak mantar, umutsuzluk yok. Birçok yolu vardır, ve gibi seçenekleri hızlı tedavi, mantar yenilgi. Liste, ilaçların büyük seçebilirsiniz krem, hap ya da özel bir vernik.

Nasıl yapılır kurtulmak mantar evde

Çok sayıda yorum boyunca tedavi tırnak mantar ayak kullanarak, evde kanıtlanmış halk ilaçları.

Çözüm sağlık yoda

En popüler ve basit bir tedavi için %5 iyot çözeltisi gerekir, her gün başa etkilenen mantar araziler tırnak. Tedavinin gidişatı – iki hafta önce, yardımcı sil mantar. Önerilen kesmek, eğer ortaya çıkan yanma ve ağrı hissi.

İyot çözeltisi ile karıştırın kuru toz kırlangıçotu ve günlük sıkıştırır. Mantar gidecek tamamen 4-6 gün ve büyümeye başlar sağlıklı bir tırnak.

Propolis

Hızlandırmak için bir ufuk bir tırnak bozdu mantar, ortaya yeni sağlıklı tırnak plakası ve son azap küf tavsiye uygulamak ruhu propolis tentür. propolis

İçin aracı daha hızlı ve daha iyi sonuç, uygulayın, iyi vapore aquae calidae ayak uygulandıktan sonra, – sıcak çorap koymak.

Tar

 • tar şeklinde sabun uygulanır araziler tırnak ve cilt zarar mantar, az miktarda tuz, bandaj ve tutuldu gece yapılması tavsiye edilir prosedürü 5 ila 10 gün;
 • sonra toplantı sırasında on beş dakika sonra ılık sabunlu banyo rendelenmiş içine çamaşır deterjanından, temizlenmiş cilt ve tahrip, ayak tirnagi mantar tabaka uygulanır huş tar. Tutuldu 1,5 saat, daha sonra fazladan bir katman katran temizlenir kullanarak pamuklu mendil, ayak koymak için sıcak bir battaniye ya da bir çorap daha üç saat. Daha sonra, tekrar sıcak bir banyo ile çamaşır deterjanından için iyice durulayın tar ayak.

Kompres uygulama ile kombucha

Büyük tabak mantar uygulanır öyle çivi, sallar bandaj ve selofan (önlemek için sızıntı), uygun çorap ve zaman gece. Sabah mantar yıkanır ile ayak sıcak su, mantar, iyot çözeltisi ile işlenir.

Banyo ve sirke ile potasyum permanganat

İyi temiz bir cilt ve temiz bir mantar. 3 litre su boşanıyor tüp potasyum permanganat ve litre olarak %9 sirke. Tüm iyice karıştırılır. Ayak yapmak için tavsiye bir hafta önce yatağa gidin.

Nane tuz

Losyon tuz ve yeşil nane yaprakları uygulanan hasta mantar çivi, ayak parmakları arasında, bir saat sonra losyon çeker, ayaklarını ılık su ile yıkanır.

Ev yapımı okaliptus merhem

Hangi hazırlaması kolay, karma olarak uçucu yağı, okaliptüs yağı, bir tatlı kaşığı bal ve elma sirkesi. Karışım uygulamaya başlamadan önce temiz buzdolabında 2-3 gün. Bitmiş merhem mantar, zararlı çivi her gün büyüme yeni sağlıklı bir plaka.

Alkol tentür tabanlı altın usa

0,5 litre votka – yaklaşık 50 kesimleri bitkiler, karıştırın, demlenmeye sızdırmaz kaplarda yaklaşık bir hafta. Uygulamak için, her gün, seyreltilmiş durumda aynı miktarda ekleyin ve su.

Tentür lila çiçek

2 yemek kaşığı çiçek doldurulur 0,5 bardak votka, demlenir 2 hafta şeklinde uygulanır sürtünme ağrıyan tırnak kadar çıkması, yeni ve sağlıklı bir plaka ve nihai kurtulmak mantar.

Kompres çiçek aranjmani

Uygulanması, gece aranjmani bu etkilenen yerler. Satır sonu kadar dönebilirsiniz, bir bandaj veya eklemek kullanarak antiseptik bir yama.

Sarımsak

Etkili değil sadece soğuk algınlığı tedavisi için. Tedavisi için yardımcı olur mantar dışında ve içinde insan vücudu.

 • çay ya da kaynatma sarımsak uygulanır içeri;
 • rendelenmiş taze sarımsak uygulanır etkilenen tırnak 1 saatte bir kompres olarak, ılık su ile;
 • tentür sarımsak ve votka – hazır, iki eşit parçaya malzemeyi uygulamak için daha iyi, her gün yatmadan önce.

Tedavi ile şarap veya elma sirkesi

şarap veya elma sirkesi

Sıradan bir sirke, bir var mutfakta her hostes yenebilir mantar enfeksiyonu. Basit pamuklu çorap, iyice batırılmış 9-10% acetic çözüm giydirme gece. Zaten bir hafta içinde somut değişiklikler etkilenen mantar tırnaklarda görülebilir.

Yapılabilir sirke karıştırın ve harç gliserin 1:1 oranında ve daha fazla etkilenen çivi ve ayak.

Tentür kavak tomurcukları

Karışımı yarım fincan böbrek kavak ve yarım bardak votka, ısrar 10-12 gün. Alınan araç, daha fazla etkilenen bir mantar ayak ve tırnak. Bir kaç gün için bir çivi olmak daha yumuşak, bir hafta sonra yükselmeye başlar, sağlıklı bir tirnak.

Bitkisel kaynatma

Tedavi mantar içeriden yardımcı olabilir çay doğal otlar – kabuğu meşe, kalendula, papatya, böğürtlen yaprakları ve sıradan bir at kuyruğu. Taze veya kurutulmuş otlar karıştırılır eşit parçaya.

Bir bardak kaynar su gerekli bir kaşık elde edilen karışım, karışık ve haşlanmış 10-15 dakika. İçmek önerilir , ya da yapmak losyon kaynatma.

Banyo taze demlenmiş kahve

Çıkıyor, bir kafede tahıllar, içerdikleri kafein ve asit yenebilir bir mantar. Etkili bir tedavi için yeterli 10-15 dakika yapmak, parmak, ayak, kahve banyo.

Kompres bahçe turp

İnce kıyılmış lapa sac bok uygulayabilirsiniz kompres olarak ağrılı çivi 20-30 dakika her gün, daha iyi bir gece. Ne zaman büyümeye başlar, sağlıklı tırnak — yordam iptal edecek.

Su banyoları, tuz ve kabartma tozu

Günlük hamam, tuz ve kabartma tozu, boşanmış eşit oranda ılık su boyunca rejenerasyon tirnak, dezenfekte edilmelidir cilt ve mantar tedavisi için yardım.

Tarifi tecrübeli avcılar – ekşi krema ve barut

Onların iddiaları, bir kez üç gün temiz ayak yapmak kompres, dumansız barut ve ekşi krema, bir süre sonra iz mantar enfeksiyonu kalmayacak.

Basit önlemler önlemek

İçin hızlı tedavi, mantar, birleştirmek yöntemleri halk ve geleneksel tıp ve önlemek için hastalık, gelecekte alınması gereken bir dizi basit önlemler.

 1. Ziyaret ettikten sonra, ortak yüzme havuzları, hamam veya sauna, iyice ayaklarınızı yıkayın. Kullanmamaya çalışın bu gibi alanlar ortak terlik, kimseye vermek havlunu. Dikkatli maç seçimi için ortak kullanım alanları seçmeden önce sauna, havuz ya da banyo yapın ve bir deneme ziyareti, emin olarak binaları temizliği, kurallara uygun olarak dezenfekte. Mümkünse, emin olun görevlileri uyar hijyen kuralları, geçer, zamanında tıbbi check-up.
 2. Sonra alınan bir duş veya banyo, iyice kurulayın ayak parmakları arasında özellikle.
 3. Giyin çorap ve çorap, pamuklu veya diğer doğal malzemelerden yapılmış, onlar izin vermez, aşırı terleme, ayak.
 4. Hijyen kurallarına giyin sadece kendi çamaşırlarını değil, hadi onu başkasına kiralamak. Satın özel bir antibakteriyel sabun ile yıkama, ayak ve vücut.
 5. İçeren, ayaklarınızı kuru – ısınmak ayakkabı, eğer ıslak.
 6. Kullanmayın, sıkı ayakkabı veya çorap – onlar en sık nedenidir microtraumas ve büyümesinin tırnak, ve bu, sırayla, gelişimini tetikleyebilir mantar enfeksiyonu.
 7. İçin prova ayakkabı mağazasında her zaman kullanın tek kullanımlık çorap.
 8. Eğer toplanan konuklar, alın bir yedek ayakkabı.
 9. Bakım, cilt, ayak ve tırnak bakımı. Ziyaret ettiğinizde pedikür ameliyatları, tembel olmayın sormak sihirbaz gibi sık sık yapılır dezenfeksiyon ekipmanları ve malzeme olarak.
 10. Yaz aylarında yürüyüş ve rosa yalınayak. Prosedür sağlayacak kurtulmak için ben nasır, nasır ve öfke organizma.
 11. Halide tedavi güçlendirilmesi bağışıklık vitaminler, egzersiz ve dengeli beslenin.

Eğer ev ortamı mantar enfeksiyonu

 • dikkatle kaldırın ortak kullanım alanları fırçalayın, duş, lavabo ve duş kabini deterjanlar;
 • kirli çamaşırları çamaşır maksimum sıcaklık veya kaynatın;
 • sonra ayak yıkama yağlayın peroksit hidrojen veya özel bir krem önlenmesi için;
 • ortak banyo süngeri her kullanımdan sonra değerlendirilmelidir çözüm çamaşır suyu;
 • ışlem terli ayaklar için özel kremler ve toz;
 • her gün değiştirmek, çorap ve iç çamaşırı;
 • alındığında, yaralanma, tırnak, ayak veya bacaklarda cilt işleyin ayak yollarla karşı mantar.

Tedavi, mantar, iltihap, tırnak, ve daha fazla kendi ayakları üzerinde sizi alabilir bir hafta ila birkaç ay.

Deneyin zamanında ortaya bir hastalık, çalıştırmayın tedavi enfekte tırnak enfeksiyonu, bacak, herhangi bir iltihabı azaltır, bağışıklık düzeyi, onu, sizin için bir tehlike oluştuğunda, diğer daha ciddi hastalıklar.