Tedavi tırnak mantar ayak: etkili yöntemler

Yaklaşık dörtte insan acı erkekler kadınlar tırnak. Hastalık kötü meydan okuyan terapi ve çoğu durumda nüks tedavi sonra. Patojen bakteriler, teşvik yıkım tirnak, gibi her yerde: sauna, yüzme havuzları, spor salonları. Bu nedeniyle yüksek risk erkekler kadınlar. Mantar tedavisinde büyük bir ayak alır, zaman ve çaba. Ne olursa olsun, enfeksiyon değil, yaşam için tehlikeli, o teslim bir sürü sorun sahibi, bu nedenle tedavi yine gerekli.

tırnak mantar ayak parmak

Birkaç faktör vardır, yetenekli hizmet bulaşmasına büyük ayak mantar. Genellikle, bir kişi enfekte olursa yutulması halinde patojen sporlar cilt ile temas yüzeyleri öğeleri, olan bakteri, ortak alanlar. Enfeksiyon da oluşur kullanırken, başkalarının havlu, banyo malzemeleri, terlik (başka bir ayakkabı). Kapma riski onikomikoz tırnak başparmak artar dilleri faktörler:

 • varlığı düztabanlık;
 • aşırı ayak terleme;
 • hasar tirnak veya cilt yanında (enfeksiyon daha kolay nüfuz eder, vücut);
 • uygun olmayan hijyen ayak;
 • varlığı pişik;
 • depresyon bağışıklık;
 • giyen sıkı/kalitesiz ayakkabı.

Aşamasında mantar lezyonları ve belirtileri

Onikomikoz karşılaşabilirsiniz bir sonucu olarak, enfekte bir kişinin farklı tür mantar. Hastalık ölümcül değil, ancak onun bir tehlike olduğunu başparmağı ile mantar geçmeden komşu çivi, eller yoluyla her bir aksiller, inguinal bölge. Üstelik ilk kişi fark etmiyor bile değişiklik, sonra çivi başlıyor rengini değiştirmek, ... sarı ya da havai köksap kahverengi ölçekleri. Çünkü mühür yapısı tırnak plakaları ayakkabı giyen teslim başlıyor rahatsızlık ve ağrı. Onikomikoz gelişimi doktorlar ayrılmıştır 3 sahne:

 1. İlk aşaması. Tırnak ayak parmağı görünür zar zor göze çarpan noktalar veya şeritler. Genel olarak, ayak bakmak oldukça sağlıklı.
 2. İkinci sahne. Etkilenen tırnak başlar kaybedecek parlaklık, renk olur, koyu sarı, ayakları kötü kokuyor.
 3. Çalışan formu. Tirnak uzaklaşmakta cilt var, gevşek yapısı, hatta bazen kendileri düşmek. Bu aşamada büyük bir risk enfekte yakın insanlar, çünkü tartışmalara aktif olarak dağıtılır (dağılmış), banyo ve kat konut.

Ne gibi bir tedavi mantar ayak başparmağında

Bulaşmasını önleme sevdiklerinize, ana teşvik yerine tedavi tırnak mantar başparmağı. Tedavi uzun bir süreç gerektirir ve günlük bakımı etkilenen tırnak plaka. Mantar tedavisi ayak üzerinde seçilen bir dermatolog ne olursa olsun hastalığın evresi, yaygınlığı, vücutta bireysel özellikleri, vücudun hasta. Genellikle, çalışan onikomikoz büyük bir parmak ima uygulama iç ve dış anlamına gelir.

Etkili bir halk ilaçları için evde tedavi

tırnak mantar ayak parmak tedavisi

Popüler araçları bu tür:

 1. İyot. Tedavi onikomikoz tırnak yakınlığı ile banyo iyot. Bir kase kazanmaktadır sıcak su ekleyin ruhu tentür iyot (3 l 8 damla). Buğulama etkilenen tirnak kesilir makas ve çevresindeki cilt temizlemek için hidrojen peroksit. İşlemden sonra değer empoze etkilenen mantar tırnak bandajı ile antibiyotik merhem. Yordamı gerçekleştirmek için her gün iyileşene kadar.
 2. Sirke. Ayırın bir kabın içinde su, sirke ile %9 oranları 2:1. Daldırma sıvı ayak ve yaklaşık 15 dakika bekleyin. Sonra iyice excidetur ve imkanlar peribit etkilenen tırnak. İlk aşamada onikomikoz bu işlemi yapmak için 2 hafta boyunca her gün tam iyileşme tırnak.
 3. Limon. Kesin narenciye küçük bir karanfil takmak, hasta yapan, kilit yara bandı, ve üst sarma film sarılmak. Yapmayın böyle sıkıştırır gece her gün. Sabahları kesme parçaları mollita tirnak.
 4. Celandine. Bitkilerin taze meyve suyu uygulayın tırnak ve bitişik cilt. İşlemi tekrarlayın, her birkaç saatte bir 2 hafta boyunca.
 5. Titrek kavak kabuğu. Doğrayın 100 gr bileşeni, ulcus 500 ml su ve buna ek olarak, bazı ayak. Ayak parte az 10-15 dakika, sonra tedavi etkilenen mantar plaka olurdu karışımı: 1 çay kaşığı sabun ile 1 tsp. kabartma tozu. Yarım saat sonra yıkayın karışımı. Tekrarlayın açıklanan yordamı her güncellemeden önce tırnak.
 6. Patates soyma. Kaynak temizleme, tatlı suda, mollire ile dişi organ, önceden drenaj sıvı ayrı bir kapasite. Vapor ayak alınan suyu, sonra uygulayın hasarlı çivi püresi peelings 15-20 dakika. Durulayın lapa, ılık su, yağ tirnak domuz yağı ve çorap giyin. Yap yordamı her gün iyileşene kadar.
 7. Banyo deniz tuzu. Bir çorba kaşığı işlenmemiş tuz karışımı bir litre sıcak su. Adsurgere ayak bu çözelti her gün boyunca 2 hafta.

Önleme yöntemleri

tırnak mantar ayak tedavi nasıl

Hastalığı önlemek için, aşağıdakileri yapın:

 1. Kaçının nem oranı ayak. Sık sık değiştirmek, çorap, ayakkabı.
 2. Giymeyin ortak terlik, ayakkabı başka bir ayakkabı.
 3. Tercih ediyor gevşek ayakkabılar doğal malzemelerden yapılmış.
 4. Gitmeyin çıplak-ortak alan (banyosu, spor salonu, sauna, vb.).
 5. Sonra duş/küvet iyi ayaklarınızı silin.
 6. Eğer aşırı terleme, ayak, kullanın, özel bir talk pudrası.