Halk ilaçları tırnak mantar ayak: hızlı ve etkili bir şekilde

Halk ilaçları tırnak mantar ayak boyunca yok mantar enfeksiyonu ve hızlı bir şekilde geri tirnak deformasyon.

Kendi ayakları üzerinde mantar gösterir iki sorun: azaltılmış bağışıklık ve kişi taşıyıcı. Enfeksiyon kolayca bulaşmış herhangi bir halka açık bir yerde bir hamam, sauna, yüzme havuzu, spor salonu ve diğer kalabalık yerlerde. Orada birçok ilaç, ancak insanlar daha sık tercih ediyor halk hekimliğinde, çünkü ilaçlar genellikle pahalı, var, kontrendikasyonlar ve yan etkileri. Mantar tedavisi halk ilaçları iyi başarılı kanıtlanmıştır uygulamada yıllardır.

Düşünün, ayrıntılı olarak, hangi halk yemek tarifleri mantar tırnak ayakları üzerinde uygulayabilirsiniz, evde ve daha bir enfeksiyon için tedavi.

İyot

iotova-küvet Alkol çözeltisi iyot – en popüler ilaçlar tedavi etmek için mantar ayakları üzerinde evde. O aktif, yürürlükteki antiseptik, antimikrobiyal etkileri vardır, anti-mantar özelliklere sahip dezenfektan, kurutma eylem. Ayrıca, iyot çözeltisi koagüle edilir molekülleri protein, yani, onlar sadece rulo. Bildiğiniz gibi, mantar var protein yapısını.

İyot çözüm evde hızlı bir şekilde geri yükler çivi, bozuk alanları stop, parmak aralarında bölge. Ancak, ayrıca bazı dezavantajları vardır, yani:

 • etkiler değil, her türlü mantar;
 • gelişimini tahrik alerji, bu nedenle 24 saat içinde tedaviye başlamadan önce bir damla iyot içini dirsek: eğer kızarıklık, uygulamak olamaz;
 • leke çivi, sarı renk;
 • uzun süreli kullanımı ile ortaya çıkabilir, yanık, dermatit, tiroid sorunları nedeniyle yüksek içeriği, vücutta iyot;
 • iyot çözüm ortadan kaldırmak yardımcı olur bulaşıcı bir yenilgi sadece başlangıç aşamasında hastalık, ne acı üçte biri tirnak.

Nasıl kullanılır iyot

Tırnak mantar tedavisi ayak halk ilaçları, aşağıda belirtilen işlemi boyunca 1-2 ay. Çözüm iyi ortadan kaldırmak için yardımcı olur belirtileri: kaşıntı, kötü koku. Ama hemen sonra belirtiler kaybolur, vazgeçmek için bir usul olamaz.

 1. İşlemek için tırnak kullanmak gerekir %5'lik alkol çözeltisi iyot. Uygulanan bu günde 2 kez bir damla etkilenen alan üzerinde. İdare gerekli ve sağlıklı kumaş, çivi, verecek tek bir damla, 1 bir kez içinde iki gün.
 2. Sıcak su ekleyin, iyot, buhara yürüyerek 15 dakika. Bundan sonra çarpık bir kısmında, tırnak kesmek, cilt üzerinde uygulayın, 3%-ge hidrojen peroksit. Yordamı tamamlamak gerekir bindirme losyon antibakteriyel bir ilaçtır.
 3. Geleneksel olarak kullandıkları böyle bir tedavi rejimi: ilk iki hafta boyunca ele fucorcin etkilenen, daha sonra iki hafta smear onları iyot, başka bir iki hafta – 9%-s çözümü sirke.
 4. Karanlık kapasiteli karışımı eşit miktarlarda iyot, son kez, sarımsak suyu. Ekle bileşimi 10 g. asetik esansları. Daha fazla bilgi için gecelik hasarlı bölgeyi, önceden buharda. İle kompozisyon geçirebilirsiniz acısız epilasyon tırnak.
 5. Her gün yatmadan önce yapmak soda tuz banyoları ile iyot (1 litre suya/150 gr. deniz tuzu/50 g. soda). Buharda sonra etkilenen bölgeyi tırnak zımpara törpü, kesmek makas, tedavi iyot bütün ayak.

Önemli! İşlerken, sağlıklı ve etkilenen kullanın, farklı araçları da dezenfekte edilmelidir. Tedavi mantar sık sık, neden olur, nüks ve tedavisi halk ilaçları vermez sonuç.

Tedavi çay mantar

Kombucha antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde usnic acid ve maya. Bu bileşenler, – rakipler, streptokok, diplococcus. Ama böyle bir mantar, kandida, kombucha teslim etmez. Tedavisi için mantar tırnak ihtiyacınız olacak çok güçlü bir solüsyon.

Üç aylık bir infüzyon kombucha haşlanmış 40-50 dakika, süzülmüş. Gece uygulanan hasta bölgeye bir pamuk disk, ıslanan tıbbi infüzyon emmek. İşlem sonrası istediğiniz her zaman kaldırmak hastalıklı bir tırnak parçası tırnak makas ve daha fazla bilgi iyot bir çözüm.

Başka bir halk tedavi yöntemi tırnak mantar. Kesilmiş bir dilim kombucha, püre, bulamaç, ovmak onu etkilenen bölge günde iki kez.

Olamaz yürütmek ayak tedavisi aşağıdaki durumlarda:

 • gebelik ve emzirme;
 • tanısında hastada alkolizm: mantar içerir alkol;
 • varsa, diyabet ve alerji;
 • zaman tanı, hepatit, HIV, AIDS.

Tercihen yürütmek için kombine tedavi tırnak mantar halk ilaçları, yani iyot uygulamak ile birlikte antifungal otlar, ilaçlar veya anti-bakteriyel merhem.

Tedavi bakır sülfat

Bakır sülfat ya da bakır sülfat, antiseptik özelliklere sahiptir, iyi kurur, cildi hızlı bir şekilde giderir kalıp. Bu nedenle, bu araç, bir mantar tırnak ayakları üzerinde de etkili olduğu tespit edilmiştir.

bakır-sülfat

Göztaşı güçlü bir etkisi tırnak mantar tedavi yolları şunlardır:

 1. 1 tsp sülfat ılık su ekleyin. Kompozisyon getirmek homojen bir kitle pelvis, ayaklarınız ile 15 dakika. İlk keçe hafif bir karıncalanma, ama korkutucu değil. Kezzap için agresif bir maddedir, bu nedenle, daha iyi kullanmak için tam plastik hazne için banyolar. İşlem sonrası tedavi tırnak esansiyel çay ağacı yağı.
 2. Almak 25 g. bakır, yanan bir tavada önce kadar bir bileşeni değil, kırmızıya döner gri veya beyaz renk. Ekle 25'te sarı kükürt, 50 gr. kaz tüyü yağ. Malzemeler iyice karıştırın, uygulayın tırnak. Yapmak için arzu edilir bir losyon gece.

Uyarı kullanım bakır:

 1. İzin verilmemelidir düşen madde göz, cilt ve solunum toz.
 2. Aşmak için belirtilen doz kabul edilemez! Sülfat – toksik madde. Küçük miktarlarda, o korkunç adam için. İhlal dozlarda gelişebilir, kaşıntı, ürtiker, yanma hissi, kontakt dermatit.
 3. Kullanmak yasak bu tedavi yöntemi, hamilelik ve emzirme.

Uygulamadan önce, sülfat gerektiğini doktorunuza danışın. Tedavi şeması evresine bağlıdır lezyonlar tırnak plakaları.

Tedavi huş katran sabun

Huş tar

Eski modası geçmiş kurtulmak için bir yol mantar ayak – bunları işlemek huş katran olan antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri vardır. Bunun dışında, o yumuşatır ve ölü deri yamaları.

Uygulanabilir malzemeler gerekir önceden işlenmiş ayak: gerek buhar, sabunlu su, kırpma etkilenen çivi kaldırmak için ölü cilt. Daha sonra kullanarak pamuklu çubuk işlenir etkilenen bölgeyi huş katran. İki saat boyunca karışımı bulunan deri ve çivi, ve türban erişirken hava. Daha iyi almak için zaman yataydır. Terapi sırasında ele huş katran tabanlık.

Kocakarı ilacı mantar tırnak merhemi, huş tar. Pişirmek için ona ihtiyacımız var: çocuk krem ya da porsuk yağ, katran, alınan eşit miktarlarda. Uygulanır 2 saat etkilenen, daha sonra ılık su ve sabun ile yıkayın.

Ayrıca kullanılan katran merhem ilavesi ile kükürt bazlı yağ porsuk. Bileşenleri alınır oranında: 2 adet katran, 1 kısım kükürt tozu, 1 adet çocuk krem veya yağ porsuk. Tüm karıştırın ve karıştırmak kadar homojen bir durum. Merhem üst üste tırnak, üstüne yara bandı sabit hızlı kurtulmak için Yardımcı olur mantar tırnaklarda geveze, içerir gliserin ve tar alınan 70'te 100 ml votka. Yağlama kompozisyon çivi gerekir, günde 2-3 kez.

Katran sabun

Sabun bir dezavantajı var – kötü bir koku. Ama bu sahip dezenfektan ve arındırıcı faydalar sağlar.

Kullanmak katran sabun gerekir aşağıdaki gibidir:

 1. Banyo. Sabun ezilir, eklenir, 3 yemek kaşığı leğen sıcak su ile. Bir mantar tırnak gerekir buhara ayak kompozisyon 10-15 dakika sonra kurulayın.
 2. Karışımı sürtünme için. Yoğunluktaki balyaları doğramak doğranmış sabun sulandırmak, suda (150 gr.) ekleyin, kabartma tozu (100 gr) ardıç esansiyel yağı (5-6 damla). Kompozisyon sürtünme etkilenen tırnaklar 1 günde bir kez uygulanır.
 3. Losyon. Pişirme için şifalı karışım yapmak gerekir, bulamaç sabun ve uygulanması hasta bölmesinde 2-3 saat sabitleme bandı.

Tavsiye edilmez, sabun ve huş tar aşağıdaki durumlarda:

 • yaparken son derece hassas bir cilt için;
 • bir eğim cilt kuruluğu;
 • alerji;
 • bir photodermatitis (alerji, güneş).

Nasıl bir halk çare tedavi tırnak mantar: sabun veya huş katran, kesin olarak söylemek imkansız. Her hastalığın evresine bağlıdır, bireysel organizma. Kullanmadan önce iki formülasyonları bir doktora danışmalısınız, ancak çoğu durumda bu tedavi yöntemi, güvenli ve etkilidir.

Tedavi deniz ve sofra tuzu

deniz-tuz

Basit bir şekilde, enfeksiyon yok – tuz kullanmak. Düşünün, kurtulmak için tırnak mantar ayak bu halk bir araç, gerçekten etkilidir. Tuz dezenfektan özelliklere sahiptir. Ama hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için tuz enfeksiyon sadece bir antibakteriyel ilaç ile birlikte, merhem, rağmen, kurumun kırsal tarifi.

Nasıl kullanılacağı tuz mantar:

 1. Tuz ve sirke boşanma ılık su eşit oranlarda hesaplama: 2 kısım su, 1 kısım maddeler. Bir parçası olarak tutmak ayak etkileyen, etkilenen alan üzerinde. Yapmak, bir banyo, iki hafta boyunca.
 2. Yardımcı olur mantar deniz tuzu ile karışık nane bir kaynatma veya infüzyon. Yapmanız gereken bu kadro kuruyor 14-21 gün.
 3. Deniz tuzu ve uçucu yağlar etkili bir şekilde kurtulmak için hızlı bir fungal mikroorganizmaların hastalığın erken bir aşamada. Herkes bilir, nasıl tedavi edilir tırnak mantar bu bileşenleri kullanarak. Ödünç herhangi bir yağ olan antiseptik ve yatıştırıcı özellikleri: çay, gül, ardıç, köknar, okaliptüs, papatya. Yeterli 6 damla yağ 2 litre su ve 100 g. deniz veya sofra tuzu. Banyo yapmak ve losyon gerekiyor, üç hafta boyunca.
 4. Çalışan aşamasında yardımcı olacak, deniz tuzu ile sarımsak su. Bir bardak su içinde eritilir, 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı sarımsak suyu, taze. İdare, günde iki kez. İyileştirici etkisi daha belirgindir zaten birkaç gün sonra.

Karışımı yemek veya deniz tuzu ile su ekleyebilirsiniz decoctions ve infüzyon otlar, sahip antifungal özelliği. Bunlar: clematis, kırlangıçotu, titrek kavak kabuğu, kekik, calendula çiçekler. Tedavi tırnak mantar ayak halk ilaçları, yukarıda açıklanan, belki, ama bu durumda uyulması gereken doz ve tedavi şeması.

Tedavisi sirke

Önemli! Önce tedavi mantar çivi ve ayak asetik asit, emin olmanız gerekir cilt kapakları onu iyi tolere. Böyle bir tedavi yöntemi uygun değildir, insanlar çok hassas ciltler. Sirke sık sık, neden olur, yanık. Hallederiz, nasıl tedavi mantar, sirke, ve neden bu halk bir şekilde bu kadar popüler.

Mantar tahammül asidik ortamı yok olacak. Bu nedenle halk tedavisinde sirke –verimli. Tedavi bile, özellikle çalışan bir sahne. Ama hazır olması gerekir, uzun süreli bir kursa ve sabırlı olmak.

 1. En kolay seçenek tedavi tırnak mantar ayak ıslatma 9%-s kompozisyon çivi. İşlemden sonra takacağım kalın çorap doğal malzeme. Tercihen geçirmek için böyle bir prosedürü uygulanır.
 2. Başka bir seçenek – mix iyot ve şarap sirkesi eşit oranlarda, idare dışarı çıkan çözüm hastalıklı bölümleri.
 3. Almak 200 ml sirke, tercihen şarap ve elma. Su ısıtmak, dökün, sirke, ayaklarınız ve uçmak için onları yatmadan önce 20 dakika uzaklıktadır. Ayak kurulayın. Banyo yapmak için her gün
 4. Yapmak için losyon ihtiyacınız olacak 9%-s sirke, onlara ile nemlendirilmiş bir pamuk disk, Basın ve uygulanan yerde «yerleşmiş» tırnak mantar. Vata gerektiğini savunan sınırları tirnak. Sabitlemek için, bir pamuk disk ile yama. Tedavi 5-7 gün. Yordamı gerçekleştirmek için her gün gerekir
 5. Başka bir tarifi mantar tırnak: 1 yemek kaşığı elma ya da sirke, 2 yumurta akı (yerine 2 yemek kaşığı gliserin), 1 yemek kaşığı alkol. Harç uygulayın ve pamuklu bir sürücü eklemek için, etkilenen uç tırnak 10 dk. terapi Kursu – 3-4 ay, yordam, her gün.
 6. Losyon tırnak mantar yapabilirsiniz ile bitkisel yağ ve sirke, bir kısmı eşit oranda. Çözüm de uygulanır pamuk, yapışmaz yara bandı.
 7. Pişirmek antifungal merhem çok basit. Gerekli: 100 ml %70 sirke, 1 yemek kaşığı dimetil ftalat (satın almak için eczane için), 2 yemek kaşığı gliserin, 50 ml zeytinyağı. İyice karıştırın bileşenleri, daha fazla günde 2 kez tırnak üzerinde. Müdahalede bir gece. Sabah ayaklarınızı yıkayın ve sabun.

Halk hekimliği mantar tırnaklarda etkili, eğer bakımları yapılmaktadır düzenli olarak.

kırlangıçotu

Mantar tedavisi celandine

Büyük kırlangıçotu – yeterince agresif bitki edebilecek bir yanma hissine yol açabilir, bu konuda unutmamalıyız tedavi sırasında tırnak mantar ayak.

Mücadele için mantar kullanmanız gerekir kırlangıçotu suyu, yapmak için onun banyoları, merhemler, tentürler. Sunuyoruz okumak, hangi var sırasında tanı «tırnak mantar» tedavi yolları:

 1. Eziyet kırlangıçotu bir blender veya kıyma makinesi, meyve suyu sıkmak, bağlamak 250 ml votka, ısrar günde. Yağlama etkilenen çivi, 15 dakika sonra buharda ayak ve kurutma. Yordamı gerçekleştirmek için günde 2 kez.
 2. 2 lt su ekleyin, 100 ml suyu kırlangıçotu. Uçmak, ayakları 20 dakika, 2 kez bir gün boyunca.
 3. Suyu kırlangıçotu – 1 yemek kaşığı, kekik suyu – 1,5 yemek kaşığı, 1 yemek kaşığı aynısafa tentürü, porsuk yağ 1 yemek kaşığı karıştırılır. Uygulanan kompozisyon her gün 2 günde bir kez.