Kendi ayakları üzerinde mantar: nasıl tanımak ve tedavi?

Ve bilmek, nasıl tedavi edilir bu hastalık, öncelikle, tam olarak bilmek ve enfeksiyon oluşur ve, ikinci olarak, kendini gösteren bir hastalık, doğru tanı koymak daha başlangıç aşamalarında gelişimi.

Bulaşma yolu

Enfeksiyon fungal hastalıklar oluşabilir birden çok yolu vardır:

 • hidayet;
 • dolaylı bir yol.

İlk durumda mantar «yerleşir» insan vücudunda temas, toprak nemli fayans, hasta insanlar ve hayvanlar, bazı bitki türleri.

İkinci durumda, bir enfeksiyon yoluyla gerçekleşir, ev eşyaları, hangi zevk ve hasta bir adam. Örneğin, eğer ziyarete geldi ve temizlendi ayak veya eller yabancı bir havlu, bir enfeksiyon olasılığını mantar enfeksiyonu %60.

Bu durumda önemli bir rol oynayan bazı faktörler, bu artış, duyarlılık, vücudun mantar. Yani

 • yaş (mantar enfeksiyonu çocuklarda en sık görülen nedeni kusurları vücudun savunma mekanizmalarını ve ince deri);
 • zayıflamış bağışıklık;
 • ihlali işlevsellik sinir ve endokrin sistem (onlar üzerinde güçlü bir etkisi koruyucu vücut fonksiyonları);
 • artan iş ter bezleri;
 • kompozisyon ter (bazı durumlarda değişiklik meydana kompozisyon salgısı ter bezleri sonucu elverişli bir ortam yaratır gelişimi için mantar).
bacak

Mantar enfeksiyonu türleri

Hakkında konuşmaya başlamadan önce, nasıl tedavi kendi ayakları üzerinde mantar türleri hakkında konuşmak için gerekli bir mantar enfeksiyonu. Çünkü o farklı olur, çünkü tedavi hastalığın farklı şekillerde gerçekleşir.

En yaygın türü bir mantar enfeksiyonu bir atletin. Bu bir hastalık değil, sadece bozar, cilt, ayak, ama çivi. Enfeksiyon bu tür bir mantar enfeksiyonu daha sık oluyor tesislerinde hakim, yüksek nem ve sıcaklık en az 10 derece. Bir örnek gibi tesisleri olan yüzme havuzları, saunalar, spor salonları, hamamlar vb.

Bu atletin bulunabilir tüm konularda, bulunan yakında. Bu:

 • keseler;
 • havlu;
 • muşamba;
 • termometreler;
 • paspaslar ve daha fazlası.

Böyle bir mantar türü olup genellikle şaşırtıyor erkek nüfusun bir gezegen. Çünkü temel nedeni, bulaşma onlara, – aşırı çalışma, ter bezleri deri ayak.

Başka bir yaygın türü bir mantar enfeksiyonu – mantar. Bu biri, bulaşıcı hastalıklar, hangi aracılığıyla aktarılır:

 • banyo malzemeleri;
 • spor malzemeleri;
 • ayakkabı ve çorap;
 • diğer öğeleri genel kullanım.

Bu hastalığın da en fazla maruz kalan erkek. Ayrıca, daha onlar yaşlandıkça, daha büyük olasılıkla mantar enfeksiyonu. Özellikle sık sık bu hastalığı sporcularda görülen ve işçi banyoları, saunalar ve yüzme havuzları bulunmaktadır.

Kandidiyaz başka bir yaygın şekli mantar lezyonları, ayak. Patojen hastalık bir mantar Candida, mevcut olan cilt, her insan aslında bir hastalık değildir. Organizması bu mantar başlar oluştuğunda destekleyici bir ortam. Ve ortaya bunlar ne zaman adam olur, bağışıklık azalmıştır.

kendi ayakları üzerinde mantar

Vücutta mantar vurur ile doğrudan temas yoluyla enfekte nesneler ve gıda. Onlar kesinlikle her yerde. Özellikle bir çok bu mantar, süt ürünleri ve et.

«Canlandırılması» atık mantar Candida aşağıdaki faktörlerden etkilenir:

 • hasar, derinin;
 • bağışıklık;
 • artan terleme;
 • artan içeriği mantar çevreleyen havada (özellikle onun bir sürü dükkanlar üretim et ürünleri).

Enfeksiyon belirtileri mantar enfeksiyonu

Belirtileri mantar ayakları üzerinde aşağıdaki:

 • kaşıntı ve yanma hissi;
 • yorgunluk, kötü nefes kokusu,;
 • peeling derinin;
 • beyaz birikintileri (daha fazla benzer toz);
 • renk değişikliği ve form tırnak plakaları;
 • yıkım tırnak;
 • aşırı terleme ayak.

Bazı durumlarda yanında peyzaj yüzeyleri deride püstüller oluşabilir ve kabarcıklar sıvı ile dolu.

Tedavi mantar ayak?

Tedavi mantar hastalıkları ile uğraşmak zorunda sadece bir doktor. Anlaşma her ne evde ortadan kaldırmak mümkün olacak sadece bir hastalık belirtileri. Çünkü mantar enfeksiyonu etkiler tüm vücut değil, sadece üst katmanları epidermis. Delip cilt, mantar ile temas kılcal ve onlar aracılığıyla nüfuz arter ve sonra nakledilir vücuda. Bu nedenle, tedavi, mantar hastalıkları içermelidir değil sadece antifungal ilaçlar topikal kullanım, ama araç alımı için.

Ancak kabul etmek bu tür ilaçlar yalnızca doktor tarafından reçete. Çünkü dünyada şu anda 500'den fazla çeşidi mantar, her biri kendi özellikleri vardır ve eşik direnç farklı agresif maddeler. Bu yüzden aynı antimycotic olabilir aynı zamanda insanlara yardım etmek ile başa çıkmak için, hastalık belirtileri, ve diğerleri yok.

Gelen doktor, hastanın alacağım, kazıma, hastalıklı yüzeyi belirlemek için ne tür bir mantar yerleşmiş, kendi ayakları üzerinde. Sonra yapacak bir dizi test ekarte etmek için komplikasyon gelişimi. Sonra, aldıktan, gerekli tüm sağlık bilgileri, hasta, doktor uygun bir tedavi, bir hastanın hızlı bir şekilde kurtulmak için kötü bir dış hastalık belirtileri.

doktor

Ancak unutulmamalıdır ki, ortadan kalkması için, hastalık belirtileri henüz bir işareti tam bir şifa. Tedavi mantar enfeksiyonları sürebilir birkaç ay boyunca, bazı durumlarda, bu uzatılabilir ve en fazla 6 ay. Eğer tamamen enfeksiyonu tedavi, onun belirtileri kendini göstermeye başlar zaten bir kaç hafta sonra fesih ilaç kullanımı.

En sık doktorlar birleştirmek, birden fazla araç, maksimum etkiyi elde etmek için tedavi. Sonra haftalık bir ilaç, hastanın tekrar alınır testleri emin olmak için tedaviye olumlu sonuçlar getirir.

Mantar tedavisi halk ilaçları

Tedavi nasıl kendi ayakları üzerinde mantar evde? Herhangi bir şekilde. Neden? Bu sorunun cevabı zaten yukarıda verdiğiniz mantar teşkil ediyor tüm vücudu değil sadece üst epidermis, cilt. Bu nedenle evde, yalnızca hastalık belirtileri ortadan kaldırmak ve hafifletmek için durum, ama daha fazla değil. Bu yüzden beklemeyin araçları, geleneksel tıp «mucize».

Yani, evde çekebilirsiniz kaşıntı kullanarak bir banyo ile bir şarap, sirke. Pişirme için ihtiyacınız olacak sağlam bir çözüm şarap sirkesi, istediğiniz ayaklarınız birkaç dakika. Ama bunu yapmadan önce, ayak gerekir iyi bir yıkama ile akan su altında sabun kullanarak ve silin kurulayın.

İşlemden sonra ayakları üzerinde koymak gerekir, çorap, önceden de ıslak çözelti şarap sirkesi. Birkaç gün sonra uygulama bu prosedür, kaşıntı kaybolur, belirtileri, mantar azalır.

Ayrıca anti fungal enfeksiyonlar iyi banyo tabanlı, tuz ve kabartma tozu. Mantar korkuyor, bu maddelerin, bu nedenle hızlı bir şekilde ölür. Pişirme için şifalı banyoları gereklidir bir litre su içine istediğiniz çözmek ve bir yemek odası, bir yatak, sofra tuzu ve kabartma tozu.

Bu çözelti, alt bacaklar, 15 dakika sonra yıkayın ve sıcak su ile kurulayın. 2-3 yordamı kurtulmak için yardımcı olacaktır harici bir tezahürü mantar.

İyi belirtileri mücadele mantar enfeksiyonları yardımcı olur, çeşitli şifalı otlar. Sen bir kaynatma hazırlamak, hangi-ecek yıkayın, etkilenen bacak, aşağıdaki maddeler:

 • çiçeklenme calendula;
 • kabuğu meşe;
 • kurutulmuş çilek böğürtlen;
 • verbena officinalis.

Pişirmek için suyu alın ve tüm otlar eşit miktarda ve iyi karıştırın. Daha sonra 3 yemek kaşığı alın. l çim toplama ile doldurun bir bardak su koyun ve kaynatın kısık ateşte 15 dakika.

Sonra suyu hafifçe serin ve süzün, sonra yıkayın, onlara uzuv, her gün. Buna ek olarak, bu suyu kullanabilirsiniz ıslak bandaj ve uygulanması, onu, etkilenen alanlara 15-20 dakika.

Yoksa özelliklerini kullanmak için tüm bu otlar, üstesinden belirtileri mantar sen ve kullanarak, normal bir kahve. Demlemek sert bir kahve ve karıştırın onu bir litre ılık su. Sonra aşağı onun ayak ve tutun çözelti içinde 15 dakika. Daha sonra yıkayın ılık suda ayak ve silerek kurulayın kurulayın.

İyi mücadele belirtileri mantar ayak olur haznesi dayalı bir sonbahar. Pişirme için ihtiyacınız almak için taze ot ve dökün onu birkaç litre kaynar su. Sonra ona demleyin ve süzün. İnfüzyon gerek yok, su ile seyreltilmiş. Sadece dökün, onun pelvis ve alt ayaklarını 15 dakika. Uygulamak için böyle bir ayak, o her gün iki hafta boyunca.

küvet için ayak

Krem mantar evde

Evde de hazırlayabilirsiniz kremi bir ikram etkilenen yüzeyler.

Pişirme krem gerekebilir:

 • elenmiş odun sol;
 • domuz yağı.

Bu maddeler karıştırmak gerekir arasında bir homojen bir kitle. Daha iyi, tabii ki, kullanmak için bir mikser. Krem kullanmak, 12 saatte bir, onu verecek, temiz ve kuru cilt ayak.

Ayrıca krem mantar enfeksiyonları eğer aşağıdaki maddeler:

 • sarı kükürt;
 • kaz yağı;
 • göztaşı.

İhtiyacınız olan tüm malzemeler eşit miktarda alın ve iyice karıştırın. Sonra kaydırmak için küçük bir tencereye, ateşe koyun ve bir taşım kaynatın. Daha sonra krem mi ayağa serin ve karanlık bir yerde ve serin. Bu krem kullanmak gerekir, sadece günde bir kez. Ama önce çizim de yıkayınız ılık suda ayak.

Kompres ve maskeler mantar karşı ayakta

Mantar tedavisi ayak üzerinde oluşabilir kullanarak maskeleri ve sıkıştırır. Örneğin, kullanmak, sıkıştırmak, pişmiş dayalı soğan ve sarımsak. Bunu yapmak için, almak bir küçük soğan ve bir baş sarımsak, temizleyin kabuğu ve ilerleyin kıyma.

Sonra uygulayın karışımı etkilenen alanı sarın polietilen ve giy ayaklarını sıcak çorap. Bırakın kompres uygulanır. Sabah bazı hastalık belirtileri kaybolur. İşlem yapmak gerekir kadar her gün mantar ayakları üzerinde durur hale geldi.

Eğer bir mantar enfeksiyonu yayıldı ayak tırnaklarını kullanabilirsiniz karışımı, pişmiş, sirke, gliserin ve tıbbi alkol. Tüm malzemeyi almak gerekir 1 çay kaşığı ve iyice karıştırın. Daha sonra elde edilen sıvı uygulanmalıdır çivi (kelimenin tam anlamıyla birkaç damla). Bunu her gün, kadar, etkilenen tırnak kurtarmaz.

Unutmayın, mantar enfeksiyonu gerektirir entegre bir yaklaşım tedavisinde. Bu nedenle, yalnız geleneksel ilaçlar yeterli olacaktır. Gerekli antifungal ilaçlar içinde. İşte bunları kendiniz satın almak tavsiyesi üzerine eczacı eczane değmez. Bir doktora başvurun. Sadece o size gerçekten yardımcı olmak için üstesinden gelmek için, bu hastalık ve unutun uzun yıllar.