Tırnak mantar, ayak, tedavi daha evde

tırnak mantar ayak tedavi daha

Güzel ve bakımlı bacaklar için gurur meselesi pek çok kadın, ve nasıl tatsız gördüğünüzde, sararmış tırnaklar, kırık stop ve cilt soyma. Bütün bu resim aynı zamanda bulutlu şiddetli kaşıntı ayak parmakları arasında. Ne zaman bu tür belirtiler olabilir, büyük bir olasılıkla tahmin mantar enfeksiyonu.

Kesinlikle her mantar hastalığı bulaşıcı bir kökeni var, onların gelişimi kışkırtmak patojen mikroorganizmalar. Favori bazı yerelleştirme hastalığa neden olan mantar için deri ve tırnaklar.

Yolları enfeksiyonu mantar

Enfeksiyonu mantar enfeksiyonu olur ile temas, hasta kişi veya bir yerli, hem de dikkat edilmemesi durumunda kişisel hijyen. En sık enfeksiyon mantar enfeksiyonu yoluyla gerçekleşir, ev eşyaları ya da başka bir ayakkabı.

Yüksek bulaşma olasılığını mantar enfeksiyonu ortak alanlar ve spor bölümleri, havuzlar, hamamlar, saunalar, yani bir yerde yüksek nem ve sıcaklık.

Belirtiler tırnak mantar ayak

Tırnak mantar çok zor. Klinik olarak mantar apaçık bir şekilde:

 • Renk değiştirme tirnak (tırnak olur, sarı, kahverengi, siyah, gri, yeşilimsi);
 • Kırılgan tırnaklar (tırnak plaka başlar pul pul , crumble);
 • Görünür kaşıntı izi olup etrafında etkilenen tırnak;
 • Yerlerde deri lezyonları ve tirnak kutladı ağrı.

Hızla tedavi edilmezse, ve ilerlemesi ile mantar enfeksiyonu görülmektedir mühür tirnak, anormalligi tırnak ve deforme. Bu tür değişiklikleri verimliliği önemli ölçüde azaltmak için tedavi, yol açan, kronik başıboş mantar.

Tırnak mantarı genellikle yetişkinlerde ortaya çıkar ve yaşlı. Mantar çocuklarda karşıladı nadirdir.

Elverişli faktörler enfeksiyona mantar için böyle bir durum:

 • Azalma, vücudun savunma;
 • Yaşa bağlı değişiklikler tirnak;
 • Değişim ph değeri cilt ve tirnak;
 • Kronik hastalıklar iç organları;
 • Anormallik organları endokrin sistem;
 • Hastalıkları, sindirim sistemi.
Belirtiler tırnak mantar ayak

Komplikasyonlar

Yokluğunda yeterli tedavi tırnak mantar bir süre için tamamen yok eder, tırnak plağı ve periungual rulo. Bazı kişilerde bu süreç, bir yıl sürer, ve bazı komplikasyonlar ortaya çıkar zaten bir kaç ay sonra enfeksiyon. Bu doğrudan bağlıdır ve bu durum kişinin bağışıklık sistemi. Dağıtırken, bir mantar enfeksiyonu cilt kapakları insanlarda görünür alerji belirtileri gözlenen genel tüm kronik hastalıkların, vücudun. Tırnak mantar HIV pozitif kişilerde ölümcül olabilir!

Tanı yöntemleri mantar

Genellikle, tanı mantar enfeksiyonu hiçbir zorluğa neden oluyor uzmanlar. Tanı için yeterli görsel muayene tirnak ve karakteristik hasta şikayetleri. Tanımlamak için patojen enfeksiyonu doktor yürütmektedir kazıma ile etkilenen bölgede deri ve gönderir malzeme laboratuvarı mikroskopik çalışma.

Nasıl tedavi edilir tırnak mantar ayak?

Belirlenmesinde kendinizi belirtileri mantar için gereken en kısa sürede tıbbi yardım isteyin. Yapmayın kendi kendine tedavi, bu gibi komplikasyonlara yol açar şeklinde lezyonlar, iç organlar ve cilt.

Sonra hastanın dikkatli muayene ve tespit etmek için çeşitli patojen doktor tedavi reçete. Genellikle, en yaygın yöntemle tedavi mantar şunlardır:

 • Tedavi edici cila - özel bir ilaç şeklinde oje olan bir anti-mantar etkisi. Bu tedavi yöntemi sadece uygun hastalar içinde belirgin klinik bulgular, hastalığın başlangıç aşamasında bir gelişme. Önerilen yağlama etkilenen tırnak plağı 1 günde bir kez bir hafta boyunca. Günlük olarak kullanıldığında vernik ile antifungal etkisi zaten bir kaç ay içinde tamamen kurtulmak için mantar.
 • Antihypertensive kremler ve merhemler - yağlama etkilenen cilt ve tirnak sağlar ortadan kaldırmak için hoş olmayan belirtileri hastalıklar - kaşıntı, pullanma, şişlik. Daha fazla bilgi merhem sadece temiz ve kuru cilde, iyi, yatmadan önce.
 • Silme etkilenen tirnak - bu tedavi yöntemi, mantar geçerlidir radikal uygulanır ağır tezahürü mantar enfeksiyonu.

Dikkat tedavi sırasında mantar stop ve tırnak uzmanları ödüyoruz bağışıklık sistemi hasta. Zayıf bir koruyucu vücut fonksiyonları hasta ile başa çıkmak zor, patojen enfeksiyonu. Artırmak bağışıklık hastaya reçete immünomodülatörler, vitamin kompleksi, ekinezya tentür. Ayrıca tekrar önemli bir diyet hasta dahil daha fazla taze meyve ve sebze hariç, çörek, siyah, kahve, alkollü içecekler.

Tedavi tırnak mantar ayak evde

Geleneksel tedaviler mantar çok etkili, ama sadece doktor izni ile mutlaka birlikte medicamental anlamına gelir. Kabul edilemez olan, halk ve ilaç gibi temel tedavi yöntemi, mantar. Kullanımı bitkisel karışımlar ve losyonlar yardımcı olur azaltmak için hastalık belirtileri ortadan kaldırmak, kaşıntı ve pullanma, ancak kurtulmak için hastanın patojen mantar. Peki, kolaylaştırmak için akut faz mantar hastalığı kullanabilirsiniz aşağıdaki tarifler:

 • Alkol çözeltisi propolis - gidermek için cilt kaşıntı ve şişlik gerekir her gün daha fazla 20% çözüm, propolis etkilenen tırnak plağı ve periungual rulo. Ayak temiz ve kuru olmalıdır.
 • Soğan kıyılmış soğan doğal bir antimikrobiyal özelliği de dahil olmak üzere aktif bir şekilde savaşır ve mantar enfeksiyonu. İyi bir etkiye sahiptir soğan bulamaç, dövme etkilenen yerler 1 günde bir kez yatmadan önce 20 dakika.
 • Sarımsak - benzer şekilde, soğan, sarımsak güçlü bir doğal anti-mantar ilaçlar. Tedavisi için mantar pişirmek daha iyidir ruhu tentür: eşit oranlarda karıştırmak gerekir sarımsak bulamaç ve tıbbi 70% alkol. Elde edilen harç temizlemek için etkilenen bölge günde iki kez.
 • Büyük kırlangıçotu - etkilenen cilt ve tırnak plağı yağlanması suyu kırlangıçotu boyunca her gün 3 hafta. Çözüm üretmek için kendi başına satın almak veya zaten hazır eczane.
 • Şarap sirke - batırılmış şarap, sirke bir pamuklu çubukla uygulamak ve etkilenen tırnak plaka günde birkaç kez. Maksimum etki için bir losyon bırakabilirsiniz tırnak plaka sabaha kadar, sonra neden merhem, tarafından önerilen uzman bir dermatolog.
Korunma yöntemleri mantar enfeksiyonu

Korunma yöntemleri mantar enfeksiyonu

Herkes bilir ki, herhangi bir enfeksiyon, dahil olmak üzere tırnak mantar önlemek için daha iyidir, daha tedavi edilebilir. Yaparak basit öneriler, aşağıda belirtilen önlenebilir enfeksiyon:

 • Hem saunalar, yüzme havuzları, banyoları her zaman giyin hafif kauçuk flip-flop getirdiği evden. Bu nedenle, yakalamak mantar ile cinsiyet bilinmiyor kim size kalmış bir adım bu yerde.
 • Her zaman kişiye özel havlu kullanın.
 • Aşırı terleme ayak kullanın özel araç tabanlı talca önlemek için üreme patolojik mikroorganizmalar. Araçlarını kullanabilirsiniz antibakteriyel etkisi.
 • Ayakkabı giymek boyutu - yakın ayakkabı ihlal kan dolaşımını ayak. Ne bir predispozan faktördür katılmak için bir mantar enfeksiyonu.
 • Seçerek yeni bir ayakkabı mağazasında, her zaman giyin çorap veya çorap önce montaj. Çünkü bilinmeyen ölçülen bu ayakkabı size kalmış.
 • Dikkatle takip edin, kişisel hijyen, ayak, ve sonra su arıtma kuru wipe ayak.

Bir aile üyeleri geldi ayak mantarı, panik yapmayın! Yukarıdaki kurallara uymak önlemek yardımcı olur enfeksiyon. Hasta gelip kişiye özel havlu ve sünger banyo için. Aldıktan sonra hasta banyo iyice yıkayın, sıcak sabunlu su, daha sonra tedavi için 55 çözüm çamaşır suyu veya çamaşır suyu kireç. Havlu, hasta ve giysi yıkamak gerekir ayrı giyim diğer ev yüksek bir sıcaklıkta.

Şüpheli, eğer yine sözleşmeli mantar, yağ alanı arasında parmak ve tirnak mantar önleyici merhem ve bir doktora başvurun.