Tedavi için kendi ayakları üzerinde mantar evde

Belirtiler mantar enfeksiyonu

  1. Kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissi interdijital aralıklarla. Yenilgi yayılır tabanı.
  2. Kuruluk, cilt soyma ve tahriş genelinde taban ile başlayan, birkaç rahatsız edici çatlaklar ve uzanan ve ayak. Bazen mantar şaşırtıyor ve dış yan ayak.
  3. Küçük kaşıntılı kabarcıklar sıvı ile dolu görünür vesiculosum biçimde, aniden ve sık sık düzenlenir tabanında ve ayak parmakları arasında.

Mantar tedavisi stop halk ilaçları

Deri stop insan vardır hafif asitli tepki, bu nedenle, mantar, mevcut her yerde nüfuz edemez sağlıklı bir epidermis. Zayıf bağışıklık, sabit nem ve ısı zayıflatmak koruma, cilt yapma, ayak savunmasız penetrasyon mikrosporyi. Tedavi medicamental araçları oldukça pahalı, her zaman etkili bir şekilde. Tedavisinde mantar, cilt, ayak, ayak parmakları arasında yardım gelebilir test zaman halk ilaçları kolayca kullanılır evde. dur</1_img>

İyot tedavi

İyot sadece antiseptik, ama aynı zamanda güçlü halojen katkıda kısaltmak protein maddeler. Çünkü mantarlar oluşur, protein, iyot etkili bir şekilde yok eder onları, tüm ortadan kaldırarak, hastalığın belirtileri. Hatırlamak önemlidir:
  • birçok kişi alerjisi ve intoleransı iyot
  • çözüm iyi olur gibi hastalığın erken bir aşamada bu yana, eylem için geçerlidir yüzeysel deri tabakası
  • iyot çözüm haslanma cilt içine mi uzunlukları ve ayak kemer

Tedaviye başlamadan önce yapılması gereken tolerans testi iyot, almak için ıslanmış bir damla kırışık dirsek. Bir gün değil olur ortaya herhangi bir reaksiyon, tedaviye başlayabilir.

Alkol çözeltisi iyot çok yoğun, bu nedenle, tedavi öncesi gerekli sulandırmak 1:1 oranında tıbbi alkol. Sonra ılık bir ayak banyosu ayak kurulayın, ve sulandırılmış çözelti uygulanır virüslü özel bir fırça veya pamukla. Uygundur yapmak için bu prosedürü uygulanır, süresi en az bir hafta. Tedavi iyot ile birleştirmek için tavsiye yollarla.

Hidrojen peroksit tedaviler

Çünkü hidrojen peroksit, sadece harika bir antiseptik, ama doğal kontrolü, tüm metabolik süreçleri, vücudun bir uygulama onu tedavi mantar hastalıkları cilt haklı.

İçin prosedürleri satın almak için eczane için %3 hidrojen peroksit çözeltisi ve yapmak on aplikler temiz buharda cilt ayak. Bunun için peroksit dökülür pamuk disk yerleştir lezyonlar mantar. İşlemden sonra cildi temizlemek için kağıt havlu. İyi bir sonuç için, uygulama yapmak, her gün, sabah ve akşam, beş gün boyunca.

Tedavi celandine

Büyük kırlangıçotu – şifalı bir bitkidir bu özellikleri ile tedavi edilebilir herhangi bir hastalık ve cilt lezyonları. Bu kırlangıçotu yükümlüdür alkoloidler ve bireyler içerdiği onun suyu. Halk tıp birçok farklı yemek tarifleri banyolar, haşlama ve decoctions kırlangıçotu yok etmek için cilt mantar. Mükemmel bir araç, ayrıca meyve suyu, taze bitkiler. İçin en iyi etki için tedavi ayak mantar için tavsiye edilir birleştirmek banyo kaynatma ot kırlangıçotu ve tedavi etkilenen yerler taze meyve suyu kaynaklanıyor.

celandine</2_img>

Banyo için alınır, kuru ya da taze ot bitki başına 100 gram kuru veya 500 gram taze ot için bir litre su, kaynar su dökülür ve demlenir yaklaşık bir saat. Bu infüzyon vermeden önce banyo seyreltilmiş sıcak su ile 1:1 oranında. Banyo süresi – yarım saat onları yatmadan önce on gün boyunca her gün.

Banyodan sonra ayaklarınızı kurulayın, kapalı temiz, ölü deri ve karalama virüslü özel taze meyve suyu bitki. Sabah işlem tekrarlanır.

Tedavisi elma sirkesi

Mantar, tahammül, asidik ortam, bu yüzden bir uygulama elma sirkesi olarak öldürmek, mantar ilaçları etkili olabilir ilk aşamalarında hastalık mantar değil güçlendi derin epidermis. Sirke alınır 9%, organik madde içerdiği, yardımcı ortadan kaldırmak patolojik eğitim. Kullanılan ağırlıklı olarak uygulamaları şeklinde, ve sağlıklı bir cilt arzu maruz bırakmayın asit. Bunun için banyodan sonra sağlıklı bir yerden bulaşmış çocuk krem ve don ayak, sıkı çorap, batırılmış sirke. Eğer alan lezyonlar küçük, kullanımı pamuk veya gazlı bez diskler.

Kurs süresi on gün, uygulamak için iki günde bir kez. Durulama gerektirmez.

Tedavi soda

Normal kabartma tozu yumuşatmaya ve dezenfektan özelliği, bu yüzden onu en saf haliyle kullanılır tedavi için mantar cilt hastalıkları stop nadirdir. Ama karışımın tuz ile ya da çamaşır deterjanından o çok iyi sonuçlar verir.

sirke</3_img>
  1. Banyo kabartma tozu ve deniz tuzu sahip etkisi deniz suyu, disinfecting ve onarıcı epidermis, bir karışıma ekleyin ve henüz yirmi damla iyot, etkisi daha tamamlanmış olacaktır. İçin banyolar yeterli üç yemek kaşığı soda ve bir o kadar da tuz çözünmüş iki litre sıcak su. Uçmak ayak böyle bir karışımı iki günde bir kez, sonra temiz su ile durulanır ve kuru silin. Sonra gece banyo durulama mümkün değil yürütmek. Kurs süresi – beş gün.
  2. Banyo ile soda ve çamaşır deterjanından, ücret yarısı standart bir parça kahverengi sabun, uçak içinde sıcak su ekleyin çeyrek paket kabartma tozu. Su hacmi geçmemelidir üç litre. Süresi hamam – on dakika sonra, onun ayak durulama ve silin. Bu tür tedaviler, izin mantar kurtulmak cilt stop bir hafta koşuluyla ortadan kalkacaktır şartları, provoke ortaya çıkması mantar enfeksiyonları yeniden.

Tedavisi sirke

Normal asetik asit için tehlikeli deri bütünlüğünü, bu nedenle 9% sirke kullanmak karışımı ile havuç suyu. Havuç karoten içerir ve uçucu, iyileştirici, cildi ve sirke ortadan cepler yerelleştirme mantar.

Tedavisi için mantar ayakları üzerinde kullanmak için uygulama çözeltisi ile bir yemek kaşığı taze havuç suyu ve bir yemek kaşığı sirke. Süresi en az on beş dakika önce yordamı mutlaka yapmak, ayak yumuşatmak için sert deriyi stop ve açık erişim, tıbbi maddeler kolonileri mantar.

Tedavisi için halk ilaçları mantar stop ve interdijital süre güvenli ve verimli bir şekilde, dikkatli ve titiz talimatlarına uyulmadığında. İhmal ettikleri gibi istenmeyen ebilmek yanmak deri veya uzun geçen bir dermatoz. Çocuklar için halk ilaçları kullanamazsınız almak için değil, bir alerjik reaksiyon. abloc</5_img>